Теорія:

Більшість сучасних папоротей — трав'янисті рослини, але у вологих тропічних областях зустрічаються деревоподібні папороті. Деякі папороті поселяються на стовбурах дерев, а деякі види стали кімнатними рослинами.
 
pteridium-whole-25011.png
 
Папороті є багаторічними трав'янистими рослинами. У папоротей розвинені всі органи рослини —коріння (4), стебло (2) і листя (1).
У папоротей добре розвинене кореневище (3). Папороті можуть розмножуватися шматочками кореневища.
 
Також у папоротей добре розвинена провідна система. За провідної тканини вода з розчиненими в ній мінеральними речовинами транспортується з коренів до листя, а речовини, які утворюються в результаті фотосинтезу, з листя надходять до інших органів.
 
sorus blechnum.png
 
Папороті розмножуються спорами. Спори утворюються на нижній стороні листа в особливих спорангіях. Коли вони розриваються, то спори висіваються.
 
fernprothalliumlow.jpg
Якщо спори потрапляють на вологий ґрунт, то вони проростають та утворюють схоже на маленьке серце рослину — заросток.
 
paporotnik.png
З нижньої сторони заростка утворюються ризоїди і статеві органи. У чоловічому статевому органі розвиваються сперматозоїди, а в жіночому — яйцеклітина.
У вологу погоду багатоджгутикові сперматозоїди проникають до жіночого органа, де і відбувається запліднення. Зигота, яка утворилася, ділиться, і з неї розвивається молода папороть.
 
Детальніше про розмноження папоротей буде розказано в розділі «Розмноження рослин».