Травна система двостулкових молюсків. Для двостулкових молюсків є характерним фільтраційний спосіб харчування. У них є ввідний сифон, по ньому вода з завислими у ній харчовими частинками (найпростіші, одноклітинні водорості, залишки відмерлих рослин) надходить у мантійну порожнину, де фільтрується. Відфільтровані харчові частинки за допомогою війок спрямовуються до ротового отвору. Потім вони надходять у стравохід, шлунок, кишечник. Травлення відбувається за допомогою ферментів печінки. Через анальний отвір залишки потрапляють у вивідний сифон.
Дихають двостулкові молюски за допомогою зябер, оскільки мешкають виключно у водному середовищі.
Кровоносна система двостулкових молюсків — незамкнута. Це означає, що кров тече не тільки по кровоносних судинах, а й у спеціальних порожнинах між органами, після чого кров знову збирається у судини і надходить у зябра для збагачення киснем. До кровоносної системи належать серце (орган, що забезпечує рух крові по судинах і порожнинах тіла) і судини. Серце складається з трьох камер: одного шлуночка і двох передсердь.

Органи виділення двостулкових молюсків — нирки. Непотрібні для організму продукти обміну речовин надходять з крові у нирку, протоки якої відкриваються у мантійну порожнину.
Розмноження двостулкових молюсків. Беззубки — роздільностатеві тварини. Запліднення відбувається у мантійній порожнині самки, куди через нижній сифон разом з водою потрапляють сперматозоїди. Із запліднених яєць у зябрах молюска розвиваються личинки. Через деякий час личинки виштовхуються струменем води з вивідного сифона у воду, де прикріплюються до зябер або шкіри риб і кілька тижнів ведуть паразитичний спосіб життя. Перетворившись на молодих молюсків, вони проривають пухлиноподібне утворення на шкірі риби і падають на дно. Такий спосіб життя личинок беззубки допомагає розселенню цього малорухливого молюска.
Черепашки двостулкових молюсків складаються з трьох шарів:
- тонкого зовнішнього — рогового (органічного);
- найтовстішого, середнього — вапняного;
- внутрішнього — перламутрового.
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Балан П.Г., Кулініч О.М., Юрченко Л.П. — Київ: Генеза, 2024. с. 184-189.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 164-167.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Андерсон О.А., Вихренко М.А., Чернінський А.О., Андерсон А.О. — Київ: Школяр, 2024. с. 162-165.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В. Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 229-233.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Соболь В. — Кам'янець-Подільський: Абетка, 2024. с. 191.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Тагліна О.В., Самойлов А.М., Утєвська О.М., Довгаль Л.В. — Х.: Ранок, 2024. с. 146-149.