За схожими ознаками рослини можна розділити на групи (систематичні одиниці).
Основною одиницею систематики є вид. Види об'єднуються у рід, роди об'єднуються у клас, класи об'єднуються у відділ, відділи — у царство рослин.
  
классификация.png
 
До Царства рослин належать організми, які у процесі фотосинтезу здатні із неорганічних речовин виробляти органічні речовини. 
 
Відділ — найбільша систематична одиниця. У відділі рослини розподіляються за своєю будовою і функціями (важливо, наприклад, як рослини розмножуються).
Приклад:
Усі рослини, що належать до відділу покритонасінних, мають квітку, у них відбувається подвійне запліднення, утворюється насіння.
У рослин відділу голонасінних теж утворюється насіння, але квітки у них немає, насінні зачатки розташовані не у зав'язі, а відкрито.
Водорості — збірна група рослин, яку вчені ділять на декілька відділів (Зелені водорості, Бурі водорості, Червоні водорості).
Снимок.PNG
 
Поділ на класи визначає будову насіння (одна або дві сім'ядолі), а також жилкування листя, тип кореневої системи, будову стебел і квіток.
Найважливішими ознаками, за якими рослини розподіляються у родини є будова квітки та плоду. Будова цих органів у рослин є настільки різноманітною, що вчені виділили понад \(390\) родин квіткових рослин!
У рід об'єднуються дуже схожі за будовою рослини, які належать до різних видів
Приклад:
У якості прикладу розглянемо конюшину червону.
 
krasnyiy_klever.png
 
Царство — Рослини (організми, які у процесі фотосинтезу здатні з неорганічних речовин виробляти органічні речовини).
 
Відділ — Покритонасінні або Квіткові (рослини, насіння яких розвивається у плодах).
 
Клас — Дводольні (квіткові рослини, в насінні яких є дві сім'ядолі).
 
РодинаБобові або Метеликові (квітка, що формою нагадує метелика, що сидить, на коріннях рослин розвиваються бульби — нарости, у яких живуть бульбочкові бактерії. Вони здатні накопичувати необхідний рослинам атмосферний азот).
 
Рід — Конюшина (стебло прямостояче або повзуче, листя трійчастого складні, суцвіття — головка).
 
ВидКонюшина червона (стебло прямостояче, квітки червоні).