Горіхоподібні плоди — плоди з однією насіниною, що не розкриваються, з сухим оплоднем.
 
Горіх — оплодень жорсткий, дерев'янистий. Насіння розташовується вільно. Такі плоди мають ліщина, фундук, а у гречки плід — горішок є маленьких розмірів.
 
горіх8.jpg
Горіх ліщини
 
Жолудь — сухий плід, у якого у порівнянні з горіхом оплодень є тоншим; у основи є чашовидний захисний покрив. Такий плід є у дуба.
 
жолудь7.jpg
Жолудь дуба
 
Сім'янка — сухий плід, оплодень якого прилягає до єдиного насіння, але не зростається з ним. Такі плоди утворюються у соняшника, айстри, кульбаби.
 
кульбаба2.jpg
Сім'янка кульбаби
 
Зернівка — сухий плід, у якого шкірястий оплодень зростається з сім'яною шкіркою єдиної насінини. Такі плоди у жита, ячменя, кукурудзи, пшениці.
 
пшениця3.jpgкукурудза7.JPG
Зернівка злакових або кукурудзи
 
Коробочкоподібні плоди — розкривні плоди з сухим оплоднем, які містять багато насіння.

Біб — сухий плід, який розкривається двома стулками. Коли боб дозріває, його стулки підсихають, скручуються і викидають насіння. Такі плоди у квасолі, гороху, бобів, акації, арахісу, сої.
 
горох4.jpgквасоля1.jpg
Боби гороху та квасолі
  
Стручок є подібним на біб, має дві стулки, але насіння у стручку розташовуються не на стулках, як у боба, а на перегородці плода. Такі плоди мають редькакапуста, гірчицяредис, ріпа, бруква.
 
гірчиця2.jpg
Стручки гірчиці
Коробочки розрізняються в основному за способом розкривання. Численне насіння висипається через спеціальні отвори або тріщини у стінці коробочки. У ірису і тюльпана вони відкривається стулками, у блекоти — кришечкою, у маку і дзвіночка — дірочками. Коробочки розвиваються також у льону, бавовнику, фіалки, тютюну.
 
мак10.jpg
Коробочка маку