Магнітна взаємодія
 
1. Однойменні полюси відштовхуються, а різнойменні — притягуються.
магн1.jpg
2. При протіканні струмів в одному напрямку, паралельні провідники притягуються, а у протилежних напрямках — відштовхуються.
магн2.jpg
Індукція магнітного поля — векторна величина, яка є силовою характеристикою магнітного поля: B=FmaxI×l
 
Лінії індукції магнітного поля — це умовні лінії, у кожній точці яких дотична збігається з лінією, уздовж якої напрямлений вектор магнітної індукції. Вони виходять з північного полюса магніту і входять у південний
Правило свердлика: якщо вкручувати свердлик за напрямком струму у провіднику, то напрямок обертання ручки свердлика збігаються з напрямком вектора індукції магнітного поля.
свердлик.jpg
Правило правої руки: якщо чотири зігнуті пальці правої руки спрямувати за напрямком струму у котушці, то відігнутий великий палець вкаже напрямок вектора магнітної індукції поля всередині котушки.
права.jpg
Сила Ампера — сила, що діє на провідник зі струмом у магнітному полі. FА =B×I×l×sinα. Де α — кут між напрямом струму і вектором магнітної індукції
Правило лівої руки: якщо ліву руку розташувати так, щоб складова вектора індукції магнітного поля на площину, перпендикулярну до осі провідника, входила в долоню, чотири витягнуті пальці вказували напрямок струму у провіднику, то відігнутий на 90\(°\) великий палець укаже напрямок сили Ампера.
ампер3.jpg
Сила Лоренца — це сила, що діє на рухому заряджену частинку у магнітному полі. Fл =q0×ν×B×sinα