Теорія:

Протягом року на земну поверхню випадає понад \(500\) тис. км³ атмосферних опадів, але тільки \(21\)% з них випадає на суші, всі інші — над океаном.
 
Розподіл атмосферних опадів пов'язаний з особливостями температурного режиму, атмосферного тиску і загальною циркуляцією атмосфери. На кількість опадів впливає віддаленість від океану, близькість теплих і холодних течій, особливості рельєфу місцевості.
 
Найбільш вологими є екваторіальні широти, найбільш сухими — тропічні.
количество осадков в год.jpg
 
Максимальна кількість опадів припадає на області зниженого тиску з висхідними потоками повітря. В екваторіальних широтах у середньому випадає \(1500\) — \(2000\) мм на рік, у помірних — до \(1000\) мм.
 
Мінімальна кількість опадів характерна для областей з високим тиском і спадними потоками повітря. У тропіках кількість опадів становить \(100\) — \(400\) мм, у полярних областях — до \(100\) — \(200\) мм.
 
Найбільш «мокрими» точками на Землі є долина Черапунджі (передгір'я Гімалаїв, \(12 000\) мм на рік) і Гавайські острови (\(12500\) мм на рік). Мінімальна кількість опадів зафіксовано в пустелі Атакама (Південна Америка, \(0,01\) мм на рік).
На кількість і розподіл опадів впливають: температура повітря, атмосферний тиск, рельєф, вітри, океанічні течії, зміни сезонів року.