Теорія:

З року в рік відбувається закономірне повторення коливань основних метеорологічних елементів:
  • температури,
  • атмосферного тиску,
  • опадів,
  • напрямку вітру.
Клімат (грец. Κλίμα — нахил (мається на увазі нахил сонячних променів до горизонтальної поверхні)) — багаторічний режим погоди, характерний для певної місцевості. Слово «клімат» ввів давньогрецький астроном Гіппарх, який довів, що кут падіння сонячних променів, змінюючись від екватора до полюсів, визначає погодні умови місцевості.
 
Кліматологія — наука, яка займається вивченням клімату.
Основними параметрами клімату є температурний режим, кількість і режим випадання опадів. Клімат, на відміну від погоди, характеризується відносною стійкістю, але й він схильний до змін.
 
Для кожної території на земній поверхні характерний свій клімат. Змінюється клімат за широтами (від екватора до полюсів), але й у межах однієї широти існують відмінності — при русі від узбереж у глиб материка.
 
Дослідження вчених показують, що клімат нашої планети неодноразово і сильно змінювався протягом її тривалої історії. Потепління клімату змінювалися похолоданнями і навіть тривалими льодовиковими періодами. Це призводило то до збільшення, то до зменшення кліматичних поясів і областей, зміни їх розмірів, зміщення до екватора або полюсів.