Теорія:

Давні єгиптяни вважали, що Земля плоска, небо — твердий купол, який спирається на цю площину, а небом рухається корабель бога Сонця та показує шлях Сонця (від сходу до заходу).
 
Земля Египет.png
Геродот.jpg
 
Геродот Галікарнаський (близько \(484\) р. до н. е.— близько \(425\) р. до н. е.) — давньогрецький історик. Геродот залишив світу цінні країнознавські описи. Він багато подорожував Єгиптом, Вавілонським царством, Сирією, узбережжям Чорного моря і розповів про них у праці «Історія у дев'яти книгах».
Давньогрецький вчений Геродот ще у \(5\) столітті до нашої ери назвав «даром Нілу», і не випадково. Уздовж русла річки завдяки принесеному водою мулу утворилась родюча земля. Ніл слугував головною транспортною артерією. Нілом углиб Африки плавала тура, винайдена єгиптянами ще до «епохи пірамід».
Ладья.jpg
Єгипетська тура
 
У \(15\) столітті до нашої ери Стародавній Єгипет досяг найбільшої могутності. Під час завойовних походів і експедицій єгиптяни знайомилися з новими землями. Найвідомішою була експедиція Червоним морем у Пунт (східний край Африки), споряджена царицею Хатшепсут (близько \(1493\) року до нашої ери).
 
Хатшепсут.png
Цариця Хатшепсут 
Египет-Пунт.svg
Експедиція до країни Пунт
 
Середземним морем єгиптяни діставалися до острова Кріт, а через Атлантику на папірусових човнах, можливо, і до берегів Америки.
 
PIC-171_2c.svg