Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Типи кристалічних решіток Викладено матеріал про будову різних типів кристалічних решіток і про залежність фізичних властивостей речовин від типу решітки.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визнач тип решітки 1 вид - рецептивний легке 1Б. Тренується уміння визначати тип кристалічної решітки за властивостями і назвою речовини.
2. Властивості 1 вид - рецептивний легке 1Б. Закріплюються знання фізичних властивостей речовин, що мають різні типи кристалічних решіток.
3. Тип решітки за формулою 1 вид - рецептивний легке 1Б. Відпрацьовується вміння визначати тип кристалічної решітки за формулою і назвою речовини.
4. Хімічний зв'язок - кристалічна решітка 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Відпрацьовується вміння співвідносити вид кристалічної решітки і тип хімічного зв'язку в речовині.
5. Частинки у вузлах 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Відпрацьовується вміння визначати вид частинок у вузлах кристалічної решітки за назвою речовини.
6. Правильні твердження 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Закріплюються теоретичні знання з теми.
7. Температури плавлення 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Закріплюються знання про залежність температури плавлення від типу кристалічної решітки, вміння визначати тип решітки за формулою і встановлювати закономірності зміни температури плавлення.
8. Виключи зайве 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Удосконалюється вміння співвідносити назву речовини з типом кристалічної решітки.
9. Обчислення маси йонів 3 вид - аналіз важке 4Б. Відпрацьовуються навички обчислення маси йонів за масою речовини.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування по темі «Кристалічні решітки» 00:15:00 середнє 6Б. Тренується уміння визначати тип кристалічної решітки за формулою і властивостями речовини. Закріплюються теоретичні знання з теми. Відпрацьовується вміння співвідносити вид кристалічної решітки і тип хімічного зв'язку в речовині.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота по темі «Кристалічні решітки» 00:15:00 середнє 9Б. Відпрацьовуються знання про будову і властивості різних типів кристалічних решіток. Тренується уміння визначати тип кристалічної решітки за формулою і властивостями речовини. Розвивається вміння порівнювати і встановлювати закономірності зміни властивостей.
2. Перевірочна робота по темі «Ковалентний зв'язок» 00:12:00 середнє 7Б. Перевіряються теоретичні знання по темі, вміння визначати тип кристалічної решітки за формулою і назвою речовини, встановлювати послідовність зміни температур плавлення в ряду речовин.