Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Утворення металевого зв'язку Викладено механізм утворення металічного зв'язку.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Валентні електрони 1 вид - рецептивний легке 1Б. Тренується уміння визначати число валентних електронів, що віддаються атомами металів на утворення металічного зв'язку.
2. Правильні твердження 1 вид - рецептивний легке 1Б. Засвоюється теоретичний матеріал про сутність, механізм утворення металічного зв'язку, його вплив на властивості речовини.
3. Визнач тип зв'язку 1 вид - рецептивний легке 1Б. Відпрацьовується вміння визначати тип хімічного зв'язку в речовині.
4. Властивості речовин з металевим зв'язком 2 вид - інтерпретація легке 2Б. Відпрацьовується знання загальних фізичних властивостей металів.
5. Ряди речовин 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Відпрацьовується вміння визначати тип хімічного зв'язку в речовині за його формулою.
6. Фізичні властивості речовин 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Закріплюються знання фізичних властивостей речовин з різними типами хімічного зв'язку.
7. Для металічного зв'язку не характерно 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Відпрацьовуються знання механізму утворення металічного зв'язку.
8. Порівняння металічного і ковалентного зв'язків 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Закріплюються знання про металічний і ковалентний зв'язки. Удосконалюються навички порівняння.
9. Обчислення маси електронів за кількістю металу 3 вид - аналіз важке 3Б. Удосконалюються навички обчислення маси речовини за об'ємом і густиною, кількості речовини - за масою, числа частинок - за хімічною кількістю. Розраховується число і маса електронів в зразку металу.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування по темі «Металічний зв'язок» 00:15:00 середнє 9Б. Тренується уміння визначати тип хімічного зв'язку в речовині, число валентних електронів, що віддаються атомами металів. Закріплюються знання про сутність, механізм утворення металічного зв'язку, його вплив на властивості речовини, знання фізичних властивостей речовин з різними типами хімічного зв'язку.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота по темі «Металічний зв'язок» 00:20:00 середнє 12Б. Повторюється матеріал про умови утворення металічного, йонного і ковалентного зв'язків, фізичні властивості речовин з різними типами зв'язку. Відпрацьовується матеріал про сутність, механізм утворення металічного зв'язку, його вплив на властивості речовини. Удосконалюється вміння визначати тип хімічного зв'язку в речовині за його формулою. Удосконалюються навички порівняння.
2. Перевірочна робота по темі «Металічний зв'язок» 00:15:00 середнє 9Б. Перевіряються знання умов і механізму утворення металічного, йонного і ковалентного зв'язків, загальних фізичних властивостей металів, вміння визначати тип хімічного зв'язку в речовині за його формулою, порівнювати зв'язки різних типів.