Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Періодичність зміни радіусів атомів хімічних елементів Викладено матеріал про залежності радіусів атомів від їх будови. Встановлено закономірності зміни радіусів в групах і періодах Періодичної системи.
2. Періодичність зміни властивостей атомів Узагальнюються закономірності зміни властивостей атомів в залежності від положення хімічного елементу в періодичній системі.
3. Періодичність властивостей простих речовин і сполук Пояснюються закономірності зміни металічних і неметалічних властивостей простих речовин, а також складу і властивостей сполук хімічних елементів з Оксигеном і Гідрогеном.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Радіуси атомів 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Треба визначити, у якого з хімічних елементів більше радіус атома.
2. Зміна властивостей в групах 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на встановлення закономірностей зміни властивостей хімічних елементів в головних підгрупах Періодичної таблиці.
3. Найсильніший неметал 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно вибрати хімічний елемент з найбільш вираженими неметалічними властивостями.
4. Вищі гідроксиди 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно вибрати формулу і вказати властивості вищого гідроксиду хімічних елементів.
5. Вищі оксиди 3 вид - аналіз середнє 2,5Б. Потрібно визначити, який з оксидів вищий, і вказати його характер.
6. Металічні властивості і радіуси атомів 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Треба визначити, в якому ряду елементів закономірно змінюються металічні властивості або радіус атома.
7. Визнач неметал 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно визначити неметал по відносній молекулярній масі його сполуки з Гідрогеном.
8. Основні властивості оксидів 3 вид - аналіз важке 4Б. Необхідно вибрати ряд оксидів, в якому закономірно змінюються їх кислотні або основні властивості.
9. Реакції вищих оксидів 3 вид - аналіз важке 4Б. Потрібно вибрати речовини, з якими може реагувати вищий оксид хімічного елемента.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування по темі «Періодична система і зміна властивостей хімічних елементів» 00:10:00 середнє 11,5Б. Відпрацьовуються знання закономірностей зміни радіусів атомів, металічних і неметалічних властивостей хімічних елементів, кислотно-основних властивостей сполук в залежності від положення хімічного елемента в періодичній системі.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота «Періодична система і зміна властивостей хімічних елементів» 00:15:00 середнє 15Б. Закріплюються знання закономірностей зміни властивостей хімічних елементів, утворених ними простих і складних речовин в залежності від положення в Періодичній таблиці. Удосконалюються навички класифікації і характеристики хімічних властивостей оксидів і гідроксидів.
2. Перевірочна робота «Періодична система і зміна властивостей хімічних елементів» 00:10:00 середнє 13Б. Перевіряються знання закономірностей зміни властивостей хімічних елементів.