Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Передумови відкриття періодічного закону Характеризується стан хімії до відкриття періодичного закону.
2. Періодичний закон Д. І. Менделєєва Викладено матеріал про історію відкриття періодичного закону. Наведено його формулювання.
3. Значення і розвиток періодичного закону Викладено матеріал про значення періодичного закону для розвитку природних наук і для розуміння загальних закономірностей устрою природи. Наведено інформацію про роль вивчення будови атомних ядер і електронних оболонок для розвитку періодичного закону.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Металічні властивості 1 вид - рецептивний легке 1Б. Треба визначити елемент з більш вираженими металічними властивостями.
2. Елементи одного періоду 1 вид - рецептивний легке 1Б. Треба вибрати елементи, що відносяться до одного періоду.
3. Властивості металів і неметалів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Закріплюються знання загальних властивостей металів і неметалів, а також галогенів і лужних металів.
4. Зміна властивостей в періоді 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Потрібно визначити характер зміни властивостей в ряду елементів (періоді).
5. Відносні атомні маси 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно розташувати хімічні елементи в порядку зростання відносної атомної маси.
6. Суть і значення періодичного закону 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Завдання на закріплення знань формулювань і значення періодичного закону, визначення періоду, закономірностей зміни властивостей елементів у періоді.
7. Вищі валентності елементів 3 вид - аналіз важке 3Б. Завдання на закріплення знань про вищу валентність елементів другого і третього періодів.
8. Установи послідовність елементів 3 вид - аналіз важке 3Б. Завдання на встановлення послідовності зміни металічних і неметалічних властивостей і вищої валентності.
9. Загальні формули вищих оксидів і сполук з Гідрогеном 3 вид - аналіз важке 3Б. Закріплюються знання загальних формул вищих оксидів і сполук з Гідрогеном елементів другого і третього періодів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування по темі «Періодичний закон» 00:08:00 середнє 10Б. Засвоюється порядок розташування хімічних елементів в періодах. Закріплюються знання закономірностей зміни властивостей елементів і їх сполук, навички встановлення послідовностей. Відпрацьовуються знання формулювань періодичного закону, його значення.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота по темі «Періодичний закон» 00:15:00 середнє 14Б. Закріплюються знання особливостей властивостей металів і неметалів, сутності періодичного закону, закономірностей зміни властивостей хімічних елементів в періодах. Засвоюється порядок розташування елементів в періодичної таблиці, а також загальні формули вищих оксидів і сполук з Гідрогеном.
2. Перевірочна робота по темі «Періодичний закон» 00:10:00 середнє 11Б. Перевіряються знання особливостей металів і неметалів, порядку розташування елементів в Періодичній системі, закономірностей зміни властивостей речовин, вміння визначати валентність елемента і складати формули його сполук.