Перспективний напрям застосування Інтернету — навчання.
В Інтернеті є багато українських і зарубіжних сайтів, де можна знайти багато матеріалів, корисних для поглиблення й перевірки знань з різних предметів, розв’язування навчальних завдань, опанування знань, що виходять за межі шкільної програми, що сприяють саморозвитку або подальшій професійній діяльності. Багато таких ресурсів ви вивчали в попередніх класах — інтернет-енциклопедії, бібліотеки, словники, перекладачі тощо. 
Популярності набули інтерактивні онлайн-курси з різних напрямів. З їх допомогою можна пройти навчання у викладачів провідних світових університетів, поспілкуватися на форумах зі студентством з інших країн, а також отримати свідоцтво про успішне проходження курсу. Доступ до таких курсів надають освітні онлайн-платформи. На них розміщено навчальні курси, підготовлені фахівцями з різних напрямів. 
Зверни увагу!
Популярними українськими освітніми онлайн-платформами є:
  • Educational Era (www.ed-era.com) — студія онлайн-освіти;
  • Prometheus (prometheus.org.ua) — безкоштовні онлайн-курси від викладачів КНУ, КПІ, Києво-Могилянської академії;
  • EDUGET (www.eduget.com) — освітня онлайн-платформа, що пропонує професійні курси, корпоративне навчання, особистий розвиток, вивчення мов, онлайн-школу. 
Крім цього існує багато іншомовних освітніх платформ, наприклад, Khan Academy  (khanacademy.org), EdX (edx.org), Coursera (coursera.org), Udacity (udacity.com), Canvas Network (canvas.net), Udemy (udemy. com) тощо. 
Деякі з них містять окремі курси українською мовою, на інших — до англомовних відео лекцій можуть бути додані україномовні титри. 
Приклад:
На платформі Khan Academy є україномовні курси з математики (uk.khanacademy.org), а окремі лекції на платформі Coursera (coursera.org) мають титри українською мовою. Деякі освітні онлайн-платформи пропонують курси з одного або кількох споріднених предметів. Так, на платформах Duolingo (uk.duolingo.com) та Lingualeо (lingualeo.com) пропонуються курси з вивчення іноземних мов, на платформі Logos IT Academy (lgs.lviv.ua) — з комп’ютерних наук тощо.
В умовах сьогодення навчання повинно допомогти вам обрати професію. При виборі професії важливо орієнтуватися в тенденціях ринку праці, щоб бути впевненими в можливості отримати роботу після завершення навчання.
Приклад:
Можна скористатися ресурсами Інтернету, наприклад, Труд (www.trud.gov.ua), Work.ua (www.work .ua), Rabota.ua (rabota.ua) тощо. 
Але перегляд сьогоднішніх вакансій не покаже перспективи на майбутнє, адже ми не маємо жодного уявлення про те, яким буде ринок праці в майбутньому.
На даний час лідируючі позиції займають медичні професії, інженерні, фахівці галузі інформаційних технологій і агрономи. Актуальними в ІТ-сфері є сьогодні та будуть залишатися у майбутньому професії програміста, веб-розробника, веб-дизайнера, адміністратора комп’ютерних мереж, аналітика баз даних, спеціаліста з питань комп’ютерної безпеки.
Зверни увагу!
Основні характеристики ефективного працівника:
  • здатність критично  мислити, вміти оцінити отримані відомості, висловлювати власну думку;
  • знання кількох іноземних мов, бути спроможним працювати в міжнаціональних колективах;
  • вміння збирати та опрацьовувати великі обсяги даних;
  • бути готовому перенавчатися все життя;
  • уміння співпрацювати в команді, у тому числі віддалено, здатність ефективно досягати мети.
Джерела:
Інформатика (рівень стандарту) : підруч. для 10-го (11-го) кл. закл. заг. серед, освіти / Й.Я. Ривкінд [та ін.]. — Київ : Генеза, 2018. — 144 с. : іл.
https://testinform.in.ua/category/10-11-klas/10-11kl-tema2/
http://it-science.com.ua/article.php?id=12&table=school9_11