Теорія:

Зберігання інформації
Кожна людина зберігає певну інформацію у власній пам'яті — «в умі». Ви пам'ятаєте свою адресу, номер телефону, як звуть ваших рідних та близьких, друзів. Таку пам'ять можна назвати оперативною.
 
Але є інформація, яку важко запам'ятати. Її чоловік записує в блокнот, шукає в довіднику, словнику, енциклопедії. Це зовнішня пам'ять. Її можна назвати довготривалою.
  
У комп'ютера також існує два види пам'яті.
 
Оперативна пам'ять — призначена для тимчасового зберігання інформації, тобто на момент, коли комп'ютер працює (після виключення комп'ютера інформація видаляється з оперативної пам'яті).
 
Довготривала пам'ять — (зовнішня) для тривалого зберігання інформації (при виключенні комп'ютера інформація не видаляється).
  
Існує пам'ять окремої людини і пам'ять людства. Пам'ять людства, на відміну від пам'яті людини, містить всі знання, які люди накопичили за час свого існування і якими можуть скористатися люди, що живуть нині. Ці знання представлені в книгах, відображені в живописних полотнах, скульптурах і архітектурних творах великих майстрів.
 
Винайдена в 1839 році фотографія дозволила зберегти для нащадків обличчя людей, пейзажі, явища природи та інші зримі свідоцтва минулих часів.
 
В 1895 році в Парижі був продемонстрований перший у світі кінофільм. З тієї пори людство отримало можливість зберігати образи, втілені в рух (танець, жести, пантоміми тощо).
 
Людина навчилася зберігати і звукову інформацію. Спочатку її збереження забезпечувалося передачею «з вуст у вуста» (наприклад, наспівами), пізніше — за допомогою запису нот.
 
У середині минулого століття в Японії було налагоджено виробництво магнітофонів. Досі магнітофони застосовуються для запису і відтворення звуків інформації.
 
Зверни увагу!
Сучасний комп'ютер може зберігати в своїй пам'яті різні види інформації: текстову, числову, звукову і відеоінформацію.
 
Інформація зберігається в різному вигляді: тексту, малюнка, схеми, фотографії, звукозапису, кіно- і відеозапису тощо.
У кожному випадку застосовуються свої носії.
Носій — це матеріальне середовище, що використовується для запису і зберігання інформації.
Бумажні носії
Папір винайдений в II столітті н. е. в Китаї.
Інформаційний обсяг книги з 300 сторінок за 2000 символів на сторінці становить приблизно 600 000 байтів, або 586 Кб.
Шкільна бібліотека з 5000 томів має інформаційний обсяг приблизно 2861Мб = 2,8 Гб
На перших комп'ютерах використовували паперові носії — перфострічка і перфокарта.
 
Магнитні носії
У XIX столітті була винайдено магнітний запис (на сталевий дріт діаметром 1 мм).
У 1906 році був виданий патент на магнітний диск.
Ферро-магнітна стрічка використовувалася як носій для ЕОМ першого і другого покоління. Її обсяг був 500 Кб. З'явилася можливість запису звукової та відео інформації.
 
На початку 1960-х років у вжиток входять магнітні диски.
Вінчестер комп'ютера — це пакет магнітних дисків, надягнутих на спільну вісь.
Інформаційна ємність сучасних вінчестерів вимірюється в Гб.
 
Компакт-диск (англ. Compact Disc) — оптичний носій інформації у вигляді пластикового диска з отвором в центрі, процес запису і зчитування інформації якого здійснюється за допомогою лазера.
 
Джерела: