Теорія:

Ми постійно беремо участь у діях, пов'язаних з передачею інформації. Люди передають один одному прохання, накази, звіти про виконану роботу, публікуємо книги, наукові статті, рекламні оголошення. Передача інформації відбувається при читанні книг, при перегляді телепередач.
В процесі передачі інформації обов'язково беруть участь джерело і приймач інформації: джерело передає інформацію, а приймач її приймає.
Між ними діє канал передачі інформації — інформаційний канал (канал зв'язку).
  
Схема передачі інформації:
  
inf.png
 
Органи почуттів людини є біологічними інформаційними каналами.
Технічними інформаційними каналами є телефон, радіо, телебачення, комп'ютерні мережі.
За характером передачі інформаційний канал може бути одностороннім або двостороннім.
Односторонній канал передає інформацію тільки від джерела до приймача.
Двосторонній канал передає інформацію як від джерела до приймача, так і в зворотному напрямку.
 
При переході дороги на регульованому перехресті ви (приймач інформації) сприймаєте зелений сигнал світлофора (джерела інформації) як дозвіл перейти дорогу. В цьому випадку інформація передається в одну сторону, але бувають такі ситуації, коли відбувається взаємний обмін інформацією.
 
Граючи в комп'ютерну гру, ви постійно будете обмінюватися інформацією з комп'ютером: сприймаєте сюжет, правила і поточну ситуацію, аналізуєте отриману інформацію і передаєте комп'ютера за допомогою клавіатури або миші деякі керуючі команди.
 
У свою чергу, комп'ютер приймає і обробляє ваші команди, відображаючи результат обробки на екрані дисплея. Цей взаємний обмін інформацією відбувається на протязі всієї гри. У разі перегляду телепередачі всією сім'єю джерело інформації одне (телепередача), а приймачів кілька (члени сім'ї).
 
Для того, щоб передавати інформацію на великі відстані людина використовує різні засоби зв'язку.
 
Засоби зв'язку — засоби передачі інформації на відстань. До традиційних засобів зв'язку належать сигналізація, пошта, телеграф, телефон, радіо, телебачення, Інтернет.
 
Джерела: