Теорія:

Мишка - пристрій введення, за допомогою якого пересувається вказівник мишки.
 
Вказівник мишки це елемент екрана, розташування якого змінюється під час пересування мишки. У вказівника можуть бути різні форми, в залежності від програми та дій у ній, наприклад: 
 
kusori modificieti.jpg
 
Зазвичай, у мишки дві кнопки. Вони використовуються для виконання різного роду завдань::

клацання, швидке натискання на кнопку мишки. Клацання можуть бути двох видів:
- лівою кнопкою;
- правою кнопкою;
 
подвійне клацання, подвійне швидке натискання на ліву кнопку мишки;

перетягнути і відпустити, прийом, коли затискають ліву кнопку мишки на якомусь об'єкті, пересувають об'єкт і тільки потім відпускають кнопку. 

Якщо у мишки є коліщатко, його можна застосовувати для швидкого перегляду документа.
 
На більшості мишок більше кнопок, вони призначені для спеціальних завдань, наприклад, для відкриття браузерів.
 
Спосіб підключення
Мишку можна підключити за допомогою дроту, в спеціальне гніздо. Деякі мишки працюють на батарейках і підключаються до комп'ютера під засобом бездротової системи. Коли ти пересуваєш бездротову мишку, мишка посилає сигнал комп'ютеру або на спеціальний адаптер, який підключений до комп'ютера.
054e7209449ac626ce52627f110136a9.gif
 
 
Види комп'ютерних мишек
Оптична мишка
Пересування мишки визначається за допомогою променя світла. У цієї мишки немає ніяких  частин знизу, що полегшує її очищення. Не треба використовувати килимок для мишки, такого роду мишку використовують на прямій поверхні. 
 
optpeleist.jpg

Механічна мишка
Пересування мишки відбувається за допомогою спеціальнї кульки, яка знаходиться в нижній частині мишки. Такого роду мишки необхідно часто чистити, виймаючи кульку. Також, слід використовувати килимок, щоб мишка краще пересувалася.
pelemeh.jpg
peleopt.jpg
 
Зверни увагу!
Різні автори вказівник називають курсором. Але ми ці поняття чітко поділяємо. Коли є текст, тоді курсор вказує, де буде написаний наступний символ. Він не змінює свого положення, якщо мишка пересувається, але не натискається.