Теорія:

В операційній системі меню — це список команд, які ми можемо виконати в даний момент часу при роботі з тим чи іншим додатком.
Розрізняють (за способом переходу до них) меню, що розкриваються, а також контекстні меню.
Щоб відкрити меню, що відкривається, клацають по його назві в рядку меню.
 
Контекстне (спливаюче) меню — це меню, пов'язане з певним об'єктом (ярликом, Робочим столом, елементом Головного меню тощо).
Воно викликається правою кнопкою миші і містить список дій, які користувач може зробити з даним об'єктом.
 
конт.png
 
Будь-яке меню містить список команд, які можна дати комп'ютеру.
Вибір команди здійснюється клацанням кнопкою миші. Пункт меню, зображений сірим кольором - недоступний. Якщо на ньому клацнути, нічого не відбудеться.
 
Поруч з деякими пунктами меню є додаткові символи.
 
Чорний трикутник-стрілка означає, що даний пункт відкриває вхід в наступне меню.
 
Три крапки після пункту означають, що перед виконанням команди у користувача буде запитана додаткова інформація.
 
Прапорець («галочка»), що стоїть перед пунктом меню, означає, що цей пункт вже вибраний (включений). Клацання на ньому дозволяє його відключити
 
Деякі пункти меню крім назви команди містять позначення клавіатурних комбінацій.
Це означає, що даний пункт можна викликати не тільки мишею, а й одночасним натисканням зазначених клавіш клавіатури.
 
При виборі пункту меню, в якому за ім'ям команди стоять три крапки, відкривається діалогове вікно. Воно дозволяє передати комп'ютеру більш детальну інформацію про зроблений вибір за допомогою елементів управління: полів введення, списків і списків, що розкриваються, перемикачів, прапорців, вкладок, кнопок та ін.
 
списки.png
 
Поле введення. У полі введення користувач вносить необхідну інформацію за допомогою клавіатури. Щоб почати введення, треба клацнути в полі кнопкою миші і після того, як в полі з'явиться курсор у вигляді вертикальної риси, почати набір. Після закінчення набору треба натиснути клавішу Enter.
 
ввод.png
 
Список. Це перелік значень, з яких слід вибрати одне потрібне. Елемент списку вибирається клацанням по ньому. Довгий список має смугу прокручування.
 
Список, що розкривається, відкривається клацанням на розкривала кнопці.
 
Перемикач. При його включенні в центрі кнопки з'являється чорна точка. Включення іншого перемикача вимикає перший.
 
Вкладки. Діалогові вікна ділять на розділи, звані вкладками. Кожну вкладку можна розглядати як окрему сторінку діалогового вікна.
 
Командні кнопки. Всі діалогові вікна містять кнопки. На кнопках написані команди. Щоб скористатися командою, треба по ній клацнути. Найбільш часто зустрічаються команди ОК (команда привести в дію зроблені зміни) і Скасувати (закрити без змін).