Теорія:

Клавіатура - це найпоширеніший комп'ютерний пристрій введення, який використовують, щоб з допомогою розташованих клавіш вводити інформацію в комп'ютер, а також керувати комп'ютером.
tast.png

Курсор - спеціальний значок на екрані дисплея (риска, стрілка, підсвічений прямокутник, хрестик тощо), який відзначає місце, де з'явиться символ, введений з клавіатури або позначення команди (програм, документів), яку треба виконати.

Організація клавіш
Клавіші клавіатури поділені на декілька груп в залежності від функцій.
 
- Клавіші набору (алфавітно-цифрові). Ці клавіші включають ті ж клавіші з літерами, цифрами, знаками пунктуації та символами, що і звичайна друкарська машинка.
 
- Клавіші управління. Ці клавіші використовуються окремо або в різних комбінаціях для виконання певних дій. Найчастіше використовуються клавіші CTRL, ALT, клавіші Windows і ESC.
 
- Функціональні клавіші. Функціональні клавіші використовуються для виконання спеціальних завдань. Вони позначаються, як F1, F2, F3 і так далі до F12. Функціональність цих клавіш різна в залежності від програми.
 
- Клавіші переміщення. Ці клавіші використовуються для переміщення документів і веб-сторінок та редагування тексту. Вони включають клавіші зі стрілками, HOME, END, PAGE UP, PAGE DOWN, DELETE, INSERT.
 
- Цифрова клавіатура. Цифрова клавіатура зручна для швидкого введення чисел. Клавіші згруповані блоком, як на звичайному калькуляторі.
 
На наступній ілюстрації показано розташування цих клавіш на звичайній клавіатурі. Розкладки клавіатур можуть розрізнятися.
  
klaviatura.png