Теорія:

Об'єктами прийнято називати все те, на що звернуто увагу людини.
Об'єкт — це будь-яка частина навколишньої дійсності (предмет, процес, явище), яка сприймається людиною, як єдине ціле.
Так, телефон, стіл, книга, кішка — приклади об'єктів-предметів. Канікули, навчання, читання, поїздка — приклади об'єктів-процесів. Гроза, сонячне затемнення, снігопад — приклади об'єктів-явищ.

Кожен об'єкт має ім'я, що дозволяє відрізняти його від інших об'єктів.
Ім'я об'єкта людина називає, відповідаючи на питання «Що це таке?» або «Хто це такий?»
Наприклад, собака — це об'єкт реального світу, домашня тварина.
У нашій свідомості вона відбивається у вигляді поняття «собака».
 
Спілкуючись, люди передають один одному найрізноманітніші відомості про реальні та уявні об'єкти, позначаючи об'єкти іменами — словами мови. Але у різних ситуаціях один і той же об'єкт може отримувати різні імена.
Наприклад, собаку можна назвати Каштанкою, песиком або просто твариною. Чим відрізняються ці імена і від чого залежить вибір того чи іншого імені?
 
Зверни увагу!
Справа в тому, що імена бувають загальними, що позначають множину об'єктів, і одиничними, що позначають конкретний об'єкт у деякій множині.
Загальне ім'я обирають так, щоб воно не тільки підходило кожному об'єкту з множини, але й найбільш точно описувало множину, яка розглядається.
 
Наприклад, містам Лондон, Манчестер і Ліверпуль можна дати такі загальні імена: «місто», «європейське місто», «місто у Великобританії». Найбільш точним в даному випадку буде загальне ім'я «місто у Великобританії».
А для міст Париж, Лондон і Мадрид найбільш точним буде загальне ім'я «столичне європейське місто».
Усі міста, що згадуються тут, утворюють множину з загальним ім'ям «європейське місто».

При виборі імені для конкретного об'єкта деякої множини — одиничного імені об'єкта, потрібно дотримуватися наступного правила: у всіх об'єктів множини - імена повинні бути різними.

Наприклад, якщо у дворі росте одна береза, тоді мешканці будинку можуть використовувати одиничне ім'я «береза», тому що вони розглядають не множину всіх рослин у світі, а множину дерев у своєму дворі.
 
Якщо у дворі дві берези, на столі п'ять чашок, в книжковій шафі багато книг, тоді будуть використовуватися більш довгі поодинокі імена, наприклад: «береза біля вікна», «блакитна чашка», «книга з історії, яка лежить на нижній полиці шафи».
 
1.png
 
Щоб обійтися без таких довгих позначень, для деяких видів об'єктів (людей, домашніх тварин, книг, журналів, кінофільмів, географічних об'єктів, планет тощо) використовуються власні імена.
Наприклад: Олександр Сергійович Пушкін, роман «Війна та мир», Мухтар, Київ, Ангара, кінофільм «Нічний дозор», Місяць.

Різні науки вивчають і досліджують різні об'єкти або одні і ті ж об'єкти, але з різних сторін. Наприклад, космічні тіла вивчаються на уроках астрономії, земна поверхня — на уроках фізичної географії, рослинний і тваринний світ — на уроках біології, минуле людства — на уроках історії, принципи роботи деяких технічних пристроїв — на уроках фізики і технології, просторові форми і кількісні відношення — на уроках математики.
Інформатика — наука, що вивчає закономірності протікання процесів передачі, зберігання і обробки інформації в природі, суспільстві, техніці, а також, способи автоматизації цих процесів за допомогою комп'ютера.
Об'єктами вивчення інформатики є інформація, інформаційний процес, алгоритм, виконавець, комп'ютер, включаючи його апаратне і програмне забезпечення тощо.
Коротко про головне
Об'єкт — це будь-яка частина навколишньої дійсності (предмет, процес, явище), яка сприймається людиною, як єдине ціле.
 
У нашій свідомості будь-який об'єкт відбивається у вигляді поняття.
Спілкуючись, люди передають один одному найрізноманітніші відомості про реальні і уявні об'єкти, позначаючи об'єкти іменами — словами мови.
 
Імена бувають загальними, що позначають множину об'єктів, і одиничними, які позначають конкретний об'єкт в деякій множині.