Теорія:

Залежно від ситуації об'єкт може або розглядатися, як єдине ціле, або «розпадатися» на більш дрібні об'єкти.
Наприклад, комп'ютер розглядається, як єдине ціле, якщо потрібно підрахувати кількість комп'ютерів в школі.
Щоб отримати уявлення про можливості комп'ютера, необхідно розглянути характеристики таких його пристроїв, як процесор, пам'ять, жорсткий диск і т. п.
Зверни увагу!
Об'єкт може складатися з безлічі однакових (однорідних, подібних) об'єктів.
Наприклад, об'єкт «апельсин» складається з частин — часточок апельсина.
Об'єкт «шкільний клас» складається з множини учнів — хлопчиків і дівчаток приблизно одного віку. Кожен учень є цілою, самостійною частиною об'єкта «шкільний клас».
Об'єкт може складатися з множини різних об'єктів. Наприклад, об'єкт «комп'ютер» складається з множини несхожих один на одного об'єктів (системний блок, монітор, клавіатура і т. п.). При розподілі об'єкта «комп'ютер» на частини, нові об'єкти отримують різні імена; ознаки нових об'єктів різні.
 
При опису складу об'єктів в одних випадках мова йде про склад конкретного об'єкта, а в інших — про загальні складові частини множини об'єктів.
В останньому випадку опис складу містить відповідь на питання: «З чого складаються об'єкти деякої множини?»
Наприклад:
«До складу будинку входять стіни, дах, двері, вікна, ...»;
«У складі автомобіля є двигун, капот, багажник, ...».
 
Описуючи склад об'єкта, людина подумки «розбирає» його на частини. При цьому, як правило, використовують такий прийом: спочатку називають невелике число великих частин, потім кожну з них «розбирають» на частини поменше і т. д. Наприклад, при опису складу будинку зручно виділити спочатку фундамент, стіни і дах, потім в складі стіни виділити вікно і двері, потім повідомити, що вікно складається з рами і скла, і те ж зробити, описуючи склад двері.
Зверни увагу!
Схема відносин «входить до складу» (схема складу) відображає не тільки складові частини, а й той порядок, в якому предмет «розбирався» на частини. Таким чином, вона відображає будову (структуру) об'єкта.
1.png
 
На схемі складу можна використовувати лінії без стрілок, якщо ім'я об'єкта-частини завжди розташовувати нижче імені об'єкта, якому належить ця частина.
 
Всі імена на малюнку — загальні (позначають множини предметів), тому що ця схема відображає склад не одного конкретного будинку, а «будинка взагалі».
 
Дімструктура.png
 
Дещо інший опис вийде, якщо спробувати виразити склад одного конкретного об'єкта.
 
буд сосіду.png
 
В результаті, за допомогою даної схеми можна визначити, що в будинку чотири стіни, одне вікно і одні двері, які розташовані з західної сторони.
Якби в будинку було кілька вікон, тоді кожне з них потрібно було б позначити одиничним ім'ям, наприклад: «північне вікно», «праве південне вікно» тощо. У цьому випадку імена віконних рам і скла теж стали б довше: «рама північного вікна»,«ліве верхнє скло правого південного вікна» тощо.
При описі ознак складного, складеного об'єкта людина може назвати не тільки дії та характеристики всього об'єкта, але також дії та властивості об'єктів-частин. Наприклад, весь будинок можна будувати і ремонтувати: дах — фарбувати, а скло — вставляти; весь будинок має довжину, ширину і висоту, стіни — товщину, дах — висоту.