У сучасному суспільстві найпоширенішими є персональні комп'ютери, які поділяють на декілька видів в залежності від їх функцій, можливостей та будови.
Настільні комп'ютери — це комп'ютери, які потребують постійного підключення до живлення, зазвичай розташовуються на столі і не переносяться під час роботи.
До них відносяться:
- десктопи — складається із окремого системного блоку, до якого підключаються монітор, клавіатура, миша та інші пристрої;
- неттопи — системний блок компактного розміру прикріпляється до монітору, менш потужний;
- моноблоки — вид комп'ютера, у якому системний блок та монітор виглядають як єдине ціле.
Портативні комп'ютери — це комп'ютери, у яких є батарея, що дозволяє певний час працювати пристрою без підключення до електромережі. Вони менші за розміром і вагою, тому їх можна легко переносити із собою.
До портативних комп'ютерів належать:
- ноутбуки — це комп'ютер, у корпусі якого поєднуються стандартні комплектуючі портативного комп'ютера (дисплей, клавіатура, тачпад, батарея). Вони можуть виконувати всі функції настільного комп'ютера.
- нетбуки — пристрій, який схожий на ноутбук, тільки менший за розміром та низькою продуктивністю, тому використовується для виконання обмеженого набору завдань;
- планшети — портативні комп'ютери із сенсорним екраном;
- планшетні ноутбуки — це різновид ноутбуків, у яких є і сенсорний екран, і клавіатура для введення даних. В залежності від моделі клавіатура у таких пристроях може складатися або висуватися.
Кишенькові комп'ютери — це вид портативних комп'ютерів, які відрізняються маленьким розміром та потужною батареєю, що дозволяє переносити та використовувати пристрій тривалий час. Засіб введення у таких пристроях або сенсорний екран, або висувна клавіатура.
До кишенькових комп'ютерів відносяться:
- комунікатори — це мобільний телефон, який доповнений деякими функціями комп'ютера;
- кишенькові персональні комп'ютери (КПК) — це мініатюрний персональний комп'ютер з клавіатурою або без неї;
- смартфони — це компактний персональний комп'ютер, який доповнений функціями мобільного телефону.
Окрім цього, в залежності від функцій, які персональні комп'ютери можуть виконувати, вони поділяються на такі види:
- офісні;
- домашні;
- ігрові.
Офісний комп'ютер перш за все призначений для опрацювання та зберігання текстових та числових даних.
Домашній комп’ютер більш потужний ніж офісний, використовуються не тільки для розв’язування задач, а й для роботи в Інтернеті, відтворення відеофільмів та аудіо файлів, зберігання та перегляду фотографій.
Ігрові комп’ютери найбільш потужні серед персональних комп'ютерів, використовуються для комп’ютерних ігор. Вони можуть мати додаткові ігрові пристрої введення та виведення даних: джойстик, руль і педалі для комп’ютерних перегонів, а також швидкий та потужний процесор, великий обсяг оперативної пам'яті, додаткові відеоадаптер та звукову карту.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Й.Я.Ривкінд [та ін.]. — Київ: Генеза, 2016. — 288с. : іл.
https://moderncomputers.at.ua/
http://ipkey.com.ua/
http://biblinternet.blogspot.com/