Теорія:

Опрацюй разом із Вікіпедом правила поводження та спілкування у глобальній мережі Internet.  
 
Вікіпед новий.svg
 
Ну що ж, давай познайомимося із мережевим етикетом.
Поняття мережевого етикету прийшло до нас з англійської — network etiquette. Часто там скорочують вираз до netiquette. У рунеті ж термін «етикет» поки не поширений. Щоб спілкування в мережі було приємним, а переговори успішними, слід враховувати деякі принципи, як і в реальному житті.
Мережевий етикет — це звід правил для спілкування в мережі, ведення листувань, розсилок, обміну думками, знаннями, досвідом та інше.
Про правила
 
Вытання у мережы.jpg
 
Правила мережевого етикету мало чим відрізняються від правил в реальному житті.
  • Будьте ввічливими, уважно слухайте (читайте) співрозмовника, поважайте його думку, не злословте, не спілкуйтеся грубо.
  • Говори ясно, коротко і по темі.
  • Не вступай в суперечки, не використовуй нецензурну лексику, намагайся не допускати помилок у текстах повідомлень.
Зверни увагу!
Проте, у віртуального спілкування є свої особливості, тому існують деякі спеціальні пункти та терміни. Розглянемо кожен докладніше.
Офтопік
Цей термін означає будь-яке повідомлення, що виходить за рамки зазначеної теми.
 
Тобто якщо в якоїсь гілки йде обговорення двигунів, не потрібно намагатися висловити там свою думку з приводу останнього футбольного матчу та сукні з нової колекції.
Офтопіки не схвалюються модераторами, і вам можуть заборонити залишати повідомлення (бан, забанити). У деяких темах одразу чітко обумовлюються неприпустимі висловлювання (офтопіки), щоб спрогнозувати розвиток обговорення і не випустити його за необхідні рамки.
 
Флуд
 
Офтопік.jpg

Етикет мережевого спілкування наказує не поширювати флуд для гарної репутації користувача в Інтернеті. Адже нікому не подобається шум, а «флудери» саме шумлять, залишаючи безліч безглуздих коментарів типу «Круто!», «Жесть!», «Кайф!», намагаючись привернути до себе увагу. Відзначай те, що тобі дійсно здалося цікавим. Нехай це буде осмислена фраза, що виражає твою думку, а не «Шик!». Інакше бан тобі забезпечений.
 
Смайли
 
Смайли.jpg
Це забавні зображення для додаткової емоційного забарвлення тексту, яких зараз дуже багато в мережі. Кожен пристойний сайт або форум надає користувачам свій набір смайлів, статичних або анімованих. Незважаючи на популярність, користуватися ними потрібно дуже акуратно. Досить одного-двох зображень в повідомленні. Велика кількість зробить текст погано читаним або навіть позбавить його смислового навантаження.
 
Троллінг

Троллінг.jpg
 

Цей термін теж прийшов до нас з англійської мови, де він позначає ловлю риби на блешню.
У мережевому ж спілкуванні троллінг — це написання грубих, суперечливих, провокаційних повідомлень, щоб посварити, образити, розсердити учасників обговорення.
Людина, яка залишає такі репліки, троль, діє найчастіше приховано і виключно заради власного задоволення. Йому важливий не результат, а процес — саме листування, реакція людей на його заяви.
Модератори всіма силами борються з цим явищем, тому що впевнений і активний троль може відлякати відвідувачів.
Зверни увагу!
Основне правило мережевого етикету — ввічливість. Намагайся його дотримуватися завжди, навіть якщо потрапив в неприємну ситуацію (бесіду), виходь з неї першим, не піддавайтеся на провокації. Не дозволяй себе тролити.

Грамотність і скорочення
Намагайся писати грамотно. Уважно перевіряй готовий текст. Зараз досить програм і ресурсів, які допоможуть тобі у цьому. Грамотність в мережі — ввічливість у реальному житті. Так, в Інтернеті вже достатньо слів, які пишуться з помилками, але сприймаються як вірно написані — це свого роду мережевий сленг, але зловживати ним не слід.
Крім сленгових словечок, мережевий етикет допускає і загальноприйняті скорочення:
  • IMHO — моя сором’язлива думка.
  • LOL — мій гучний сміх.
  • BTW — до речі.
  • AFAIK — наскільки мені відомо.
  • WBR — мої найкращі побажання.
  • AKA — відомий як.
10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.
 
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.