Теорія:

Продовжимо наше спілкування про мережевий етикет. І сьогодні ми познайомимося з правилами електронного спілкування, а також із 10 золотими правилами безпеки в Інтернеті для дітей.
Вікіпед новий.svg
 
Листування, особливо ділове, варто виділити окремим блоком у списку правил спілкування в мережі. Як скласти грамотний, приємний для співрозмовника лист, який він, швидше за все, прочитає і після матиме бажання на нього відповісти? Та ще написати так, щоб його відповідь відповідала вашим очікуванням?

Алгоритм складання електронного листа
  
1. Представтесь. Загальних контактних даних для приємного спілкування достатньо. Вкажіть своє справжнє ім’я, і почнеться листування.
 
2. Вкажіть ему листа. Вона повинна відображати зміст повідомлення, бути яскравою, короткою, викликати інтерес і бажання прочитати листа. Наприклад, «Мрієте відпочити? Вас чекає спеціальна пропозиція!», а ще краще індивідуально — «Сергій Васильович, відпочинок спеціально для вас!»
 
3. Продумайте добре зміст.Перевіряйте текст на наявність помилок. Пишіть коротко за правилами тексту-розповіді. Розділяйте повідомлення на змістові абзаци, ключові моменти можна виділити прописними буквами, але не більше двох-трьох слів.
 
4. Оформлення має бути охайним.  Більшість програм для листування підтримує масу шрифтів, квітів, картинок, але це не означає, що все потрібно неодмінно використовувати. У співрозмовника такий яскравий лист може викликати роздратування або взагалі некоректно відобразитися. Пари елементів, фірмового стилю або кольору достатньо.
 
5. Будьте помірними у активному листуванні. Мережевий етикет радить не брати при відповіді всі попередні повідомлення. Оптимальний варіант — залишити вихідний текст і кілька наступних, так, щоб був зрозумілий основний зміст бесіди.
 
6. Підпис має бути коротким. Правила етикету свідчать, що оптимальна величина підпису — чотири рядки. Зазвичай там пишуть ім’я та контактну інформацію. Не плутайте підпис і візитну картку, не потрібно вставляти сюди картинки, таблиці і діаграми. З підпису читач повинен дізнатися, хто йому написав і як з цією людиною (вами) при бажанні можна зв’язатися.
  
10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей
 
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.