Теорія:

Робот знає все про комп'ютерну мережу!
 
5.jpg
  
Як виникли комп’ютерні мережі?
  
У людей, що працювали в різних місцях і мали спільні інтереси або роботу, виникла потреба обмінюватися інформацією та спільно використовувати пристрої. Для цього комп’ютери об’єднали між собою.
Мережа — це група підключених один до одного комп’ютерів.
Комп’ютери поєднують у мережу, щоб мати можливість швидко обмінюватися даними, спільно користуватися програмами й навіть обладнанням.
 
connected-4414938_1280.png

У багатьох школах України комп’ютери розміщені в комп’ютерному класі, у кабінеті директора, бібліотеці та інших кабінетах. Усі вони об’єднані в мережу класу чи школи.

Об’єднані в мережу комп’ютери можуть бути розташовані в одній кімнаті, одному будинку, районі, місті, країні або навіть у різних країнах. Найбільшою комп’ютерною мережею у світі є інтернет. Кожний комп’ютер у цій мережі має свою адресу, за якою його можна знайти.
Інтернет — це всесвітня мережа, яка складається з величезної кількості об’єднаних між собою комп’ютерів.
Інтернет допомагає шукати інформацію, спілкуватися, переглядати фільми і мультфільми, навчатися і працювати, грати і розважатися.

Мережа Інтернет об’єднує не тільки персональні комп’ютери, а й сервери — потужні електронні пристрої, які містять багато даних і надають користувачам свої ресурси. Працюючи в мережі, ти отримуєш інформацію саме із серверів.
 
сервер.png
 
29 жовтня 1969 р. багато хто вважає Днем народження інтернету. Тоді вперше з’єднали два комп’ютери, відстань між якими становила 500 км.
Коли з’єднані комп’ютери розташовані на невеликій відстані один від одного, вони утворюють локальну мережу.
Мережу, в якій об’єднані комп’ютери перебувають на значній відстані один від одного (у різних містах, країнах), називають глобальною мережею.
Комп’ютери в мережі з’єднують за допомогою спеціального кабеля або бездротовим з’єднанням. Обмін даними між комп’ютерами здійснюється завдяки певним пристроям і програмам.
Джерела:
Я досліджую світ. Підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) : Частина 2 // Н. В. Морзе, О. В. Барна. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2020. — 160 с. : іл.
Я досліджую світ : підручник для 3 кл. закладів загальн. серед. освіти : у 2-х ч. Ч. 1. / Н. О. Будна, Т. В. Гладюк, С. Г. Заброцька, Н. Б. Шост, Л. В. Лисобей. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 160 с. : іл.