Теорія:

Робопес пішов на пошуки!
  
Ресурс 33в300.png
 
Що таке пошукова система?
 
В інтернеті є багато цікавої та корисної інформації. Ти вже знаєш, що вона розміщується на сайтах, кожний з яких має свою адресу. За цією адресою сайт легко знайти.
 
адрес.png
 
Але що робити, коли ти не знаєш, на якому сайті розміщена потрібна інформація або не знаєш точної адреси сайта? У цьому разі тобі допоможуть пошукові системи.
 
поиск.png

Пошукові системи призначено для постійного перегляду всіх сторінок, що є в мережі, які в будь-який момент можуть дати тобі відповідь на запитання, де знайти потрібну інформацію.
Пошукова система — це спеціальний сайт, призначений для пошуку відомостей в інтернет.
Інформацію зручно шукати за пошуковим (ключовим) словом або фразою.
Ключові слова — це набір слів, словосполучень або фраз, які максимально відображають суть матеріалу.
  • Ключові слова мають чітко відбивати тему шуканої інформації.
  • Використовуй для пошуку більш ніж одне ключове слово.
  • Перевіряй правильність написання ключових слів. Якщо пошук не дав результату, можливо, ти припустився помилки в написанні слів.
Пошукових систем існує багато, і кожна з них має назву та головну сторінку. На цій сторінці обов’язково є поле, у яке можна ввести ключове слово або фразу та вибрати кнопку Search (Пошук). Тоді почнеться пошук. Він може тривати деякий час. Адреси всіх сайтів, у яких трапляється це слово або фраза, будуть виведені на екран.
 
поиск2.png
 
У пункті Налаштування варто увімкнути Безпечний пошук, який фільтруватиме сайти, небезпечні для дітей.
 
Пошук в інтернеті здійснюють за таким алгоритмом.

Крок \(1\). Добери ключові слова або фрази. Для цього виділи основну думку тексту, постав запитання за змістом тексту та добери характерні слова або фрази.

Крок \(2\). Організуй пошук потрібних матеріалів. Відкрий сторінку пошукової системи та виконай пошук.

Крок \(3\). Проаналізуй результати пошуку. Ознайомся з коротким описом знайдених сайтів. Відбери з них ті сайти, які тобі потрібні.
Джерела:
Я досліджую світ. Підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) : Частина 2 // Н. В. Морзе, О. В. Барна. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2020. — 160 с. : іл