Інформації в інтернеті надзвичайно багато, і навмання натрапити на потрібний сайт майже неможливо. Тому передусім необхідно чітко розуміти, яку саме інформацію ти шукаєш. Інакше блукання мережею перетвориться на марнування часу. У такому випадку стануть у пригоді пошукові системи.
 
Screenshot_4.png
 
Screenshot_5.png
 
Screenshot_6.png
 
Screenshot_7.png
 
Пошукові системи постійно розвиваються. Якщо раніше можна було шукати лише слова в документах, то тепер і в інших розділах: Зображення, Новини, Відео, Карти тощо.
Ключове слово — це слово або фраза, що характеризує шукану інформацію.
Робоче вікно веббраузера Google Chrome:
 
Screenshot_8.png
 
Перехід між сторінками та сайтами відбувається за допомогою гіперпосилань. Гіперпосиланням може бути слово, текст, малюнок, схема, кнопка тощо.
Алгоритм пошуку інформації
1. Дібрати ключове слово або словосполучення, за яким буде відбуватися пошук.
2. Увести ключове слово або словосполучення в Рядок пошуку на сторінці пошукової системи.
3. Натиснути кнопку Пошук або Enter.
4. Переглянути список посилань.
5. Якщо наявне посилання з шуканою інформацією, то клацнути на ньому, щоб відкрити потрібну вебсторінку. Якщо в наведеному списку немає посилання з потрібною інформацією, необхідно уточнити ключові слова і повторити пошук, або скористатися іншою пошуковою системою.
Будь-яка інформація, розміщена в мережі Інтернет, має автора. Якщо необхідно використати текст, фотографію, музику з мережі, обов’язково потрібно вказати адресу вебсторінки, з якої взято інформацію. Так зберігають авторське право на цей матеріал.
Копірайт — міжнародний знак охорони авторського права.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти / Л. Лисобей, О. Чучук — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 160 с.