Теорія:

Комп’ютер, як інформаційна технологія, створений руками людини для роботи з даними. Для того щоб ці дані можна було зберігати, опрацьовувати та передавати, їх потрібно ввести в пам’ять комп’ютера. У цьому допомагають відповідні пристрої.
 
1.png
 
Усі елементи комп’ютера пов’язані між собою. Тому комп’ютер — це система. Крім пристроїв, до системи входить і програмне забезпечення, тобто програми, які опрацьовують різні дані. Наприклад, операційна система, графічний редактор, текстовий процесор, редактор презентацій тощо.
Комп’ютерна система — це сукупність пристроїв і програмного забезпечення.
Цифровий пристрій — це технічний пристрій, призначений для роботи з даними.
Цифрові пристрої опрацьовують інформацію лише на «зрозумілій» мові, яка складається з двох символів: 0 і 1. Основним цифровим пристроєм є комп’ютер. Він допомагає не лише в роботі чи навчанні, а й в різних цікавих і корисних заняттях.
 
2.png
Активний спосіб життя сучасних людей потребує зручності під час користування цифровими пристроями. Щоб «зв’язати» ґаджети між собою, створюють обліковий запис. Це дає можливість швидко переносити дані з одного пристрою на інший.
Обліковий запис (акаунт, профіль) — сукупність інформації, яку надає користувач про себе будь-якій комп’ютерній системі. Для входу в обліковий запис використовують логін і пароль. Наприклад, у пристроїв Apple обліковим записом є Apple ID.
Користуючись такими ґаджетами, можна листуватися, надсилати різні документи, здійснювати покупки. Це значно полегшує життя людей.
 
У кожній сім’ї використовують багато різних цифрових пристроїв: принтер, сканер, фотоапарат, відеокамера, GPS-навігатор тощо. Усі вони призначені для виконання конкретних завдань.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти / Л. Лисобей, О. Чучук — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 160 с.