Люди завжди намагалися зберігати інформацію, що їх оточує. Існують різні види людської пам’яті.
 
За тривалістю запам’ятовування розрізняють короткочасну, довготривалу й оперативну пам’ять. Інформацію людина може зберігати у власній пам’яті та за допомогою спеціальних пристроїв.
Пам’ять комп’ютера — це пристрій для зберігання даних.
Пам’ять поділяється на внутрішню та зовнішню.
 
До внутрішньої пам’яті належить оперативна пам’ять, у якій зберігаються дані в конкретний момент їх обробки.
 
Зовнішня пам’ять призначена для тривалого зберігання даних.
 
hard-drive-3986320_1920.jpg
external-hard-drive-6082934_1920.jpg
Жорсткий диск (вінчестер)
Зовнішній жорсткий диск
dvd-89069_640.jpg
flash-memory-1306886_1920.jpg
Оптичний диск
Флеш-пам'ять
 
Ресурс 1.png
 
Оперативна пам’ять, оперативний запам’ятовуючий пристрій (ОЗП) — швидкодійна пам’ять, призначена для запису, зберігання та читання інформації у процесі її опрацювання. Коли комп’ютер вимикають, то вся інформація з оперативної пам’яті втрачається.
Постійна пам’ять, постійний запам’ятовуючий пристрій (ПЗП) — швидкодіюча енергонезалежна пам’ять для зберігання інформації. У ПЗП записують програми для керування роботою комп’ютера (дисплеєм, клавіатурою, зовнішньою пам’яттю), завантаження і вимикання комп’ютера, тестування пристроїв.
Кеш-пам’ять — невелика за обсягом пам’ять, яка дозволяє пришвидшити опрацювання даних.
Зовнішня пам’ять призначена для зберігання даних протягом тривалого часу. Пристрої для зберігання даних називають носіями даних.
 
Відкривши вікно об’єкта Цей ПК на Робочому столі, отримуємо доступ до пристроїв зовнішньої пам’яті комп’ютера.

Фрагмент вікна Цей ПК
 
Screenshot_45.png
Для зручності пристрої, підключені до комп’ютера, називають дисками та позначають літерами латинського алфавіту. Після літер ставлять двокрапку. Наприклад, А:, В:, С:, D: та інші.
 
Диски А:, В: призначалися для пристроїв зчитування (дисководів), які працювали з дискетами. Сучасні комп’ютери таких дисководів уже не мають.
 
Зазвичай файли, які керують операційною системою, зберігаються на диску С: . Також тут містяться інші встановлені на комп’ютері програми.
 
Диск D: та під’єднані зовнішні пристрої пам’яті служать для зберігання та опрацювання даних.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти / Л. Лисобей, О. Чучук — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 160 с.
Інформатика : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти / О. Антонова, — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 128 с