Технологія «розумний будинок»
Технологія «розумний будинок» (англ. smart home) — це інтелектуальна система керування всіма пристроями в домі. Ця система відповідає за освітлення, температуру повітря, вентиляцію, відеонагляд, сигналізацію, стежить за чистотою і контролює приготування їжі. Щоб пристрої та датчики в «розумному будинку» могли обмінюватись інформацією, потрібна мережа. Система створена для покращення умов проживання та заощадження часу і коштів.
Будинок.png
Технологія віртуальної реальності (VR)
Віртуальна реальність — це штучно створений світ, у який можна зануритися за допомогою спеціальних ґаджетів — окулярів або шолома.
Screenshot_15.png
 
Технологію віртуальної реальності активно використовують у галузі освіти. Маючи відповідне програмне забезпеченням, можна не лише говорити, слухати, переглядати зображення, а й стати безпосереднім учасником подій.
Перша система віртуальної реальності «Sensorama» з’явилася у 1962 році. Вона занурювала глядача у віртуальну реальність за допомогою коротких фільмів, які супроводжувалися запахами, вітром і шумом.
 
Screenshot_14.png
Технологія штучного інтелекту
Штучний інтелект — це здатність технічного пристрою самостійно керувати своїми діями, приймати рішення, навчатися, запам’ятовувати інформацію.
Сьогодні найпростішими формами штучного інтелекту є голосові помічники.
 
Apple Siri, Google Assistant, Microsoft Cortana — віртуальні асистенти, які вміють розмовляти з користувачем, шукати інформацію в мережі за голосовим запитом і давати рекомендації.
 
Screenshot_16.pngScreenshot_17.pngScreenshot_18.png
Apple Sirі
Google Assistant
Microsoft Cortana
 
Ще одним видом штучного інтелекту є функція розпізнавання обличчя користувача пристрою FaceID, за допомогою якої відбувається розблокування ґаджета. Штучний інтелект активно поєднують з робототехнікою.
 
Screenshot_19.png
Робототехніка — це галузь науки, що займається створенням роботів.
 
Роботи — це пристрої, що виконують команди людини або самостійно розв’язують певні завдання, пересуваються в просторі або переміщують реальні предмети.
Роботи допомагають людині в домашніх справах, готують їжу, обслуговують покупців, виконують певні технологічні операції на виробництві. Дії перших роботів були обмежені комп’ютерною програмою. Та сьогодні за допомогою штучного інтелекту роботи можуть приймати рішення самостійно. Прикладом таких роботів є робот-гуманоїд Софія. Вона може навчатися, вміє жартувати і відповідати на запитання.
 
Screenshot_20.png
Гуманоїд — це робот, що зовні схожий на людину.
Компанія Anki створила інтерактивний робот Cozmo, оснащений емоційним штучним інтелектом. Він легко запам’ятовує членів сім’ї та реагує на їхні емоції.
 
Screenshot_21.png
Джерела:
Інформатика : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти / Л. Лисобей, О. Чучук — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 160 с.