Теорія:

Наліпки — програма для створення швидких нотаток, які можна розміщувати на Робочому столі Windows.
 
Текст уводять з клавіатури. Можна змінювати лише його розмір і накреслення.
 
Screenshot_23.png
Google Keep — це зручний додаток, що працює на пристроях під керуванням операційною системою Android. Програму на смартфон чи планшет завантажують через Play Маркет. У додатку можна створювати нотатки, швидко записувати важливі повідомлення, впорядковувати записи. Якщо немає змоги записати текст з клавіатури, його надиктовують через функцію Аудіозапис. Також для того, щоб не забути виконати важливе завдання, є функція Нагадування, де є можливість додатково вказувати час і місце.
 
Screenshot_3.png
Блокнот — програма, призначена для роботи з короткими текстовими файлами. Текст набирають з клавіатури. Можна змінювати його розмір, вид шрифту та накреслення. Вона входить до складу стандартних програм операційної системи Windows.
 
Screenshot_4.png
OneNote — застосунок для створення нотаток, що є частиною пакета програм Microsoft Office. Робочим полем OneNote є порожній аркуш, на якому можна вводити текст з клавіатури, а також записувати голосові коментарі. Аркуші об’єднують у розділи, а розділи — у записники. Найзручніше цю програму використовувати на планшеті, бо є можливість занотовувати вручну або за допомогою стилуса. OneNote працює з такими операційними системами: Android, Mac, Windows.
 
Screenshot_5.png
Здебільшого в програмах, що працюють з текстовими даними, текст уводять з клавіатури.
 
Ресурс1клавіатураw2412.png
Текстовий курсор — миготлива вертикальна риска на позначення місця, де буде вводитися символ.
Мова введення — це режим роботи клавіатури.
Щоб перемикати мовні режими, використовують сполучення клавіш Shift, Alt, Ctrl, найчастіше: Shift + Alt або Shift + Ctrl. Також мовний режим можна змінити через Мовну панель на Панелі завдань.
  
Screenshot41w442.png
Джерела:
Інформатика : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти / Л. Лисобей, О. Чучук — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 160 с.