Зверни увагу, що є дві фізичні величини, які часто вживають для означення маси тіла — це маса та вага.
Ці поняття в побуті часто вживаються як тотожні, але вони вимірюють різні величини з точки зору науки.
Щоб зрозуміти різницю між цими поняттями пригадаємо, що таке сила тяжіння (гравітація).
Гравітація — це сила, що притягує один до одного тіла, оскільки вони мають масу.
Наприклад, якщо ми випустимо ручку з рук — вона впаде на землю, а не полетить вгору, тому що на нашій планеті діє гравітація, яка змішує предмети притягуються до Землі. Гравітація визначається масою планети та іншими факторами. На різних планетах — різна гравітація.
Маса тіла — це незмінна величина і на неї не впливає гравітація.
Вага тіла — залежить від гравітації.
Наприклад, людина буде мати однакову масу, якщо перебуватиме на Землі та на Місяці, але різну вагу, тому що на цих космічних об'єктах різна сила тяжіння. На Місяці гравітація менша, ніж на Землі, тому вага людини на Місяці буде меншою, ніж на нашій блакитній планеті.
Земля та Місяць
Місяць
Земля
Джерела:
1. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го кл. заг. серед. освіти/ Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. - Київ: Видавничий дім "Генеза", 2022. - 256 с. : іл..
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го класу закл. заг. серед. освіти/ Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подоляк, В. І. Кравець, І. В. Крацець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П. Козловська. - Тернопіль : Астон, 2022. - 272 с..
3. Довкілля: підруч. інтегр. курсу для 5 класу закл. заг. серед. освіти/ Олексій Григорович, Юлія Болотіна, Максим Романов. - Харків: Вид-во "Ранок", 2021.- 176 с. : іл..
4. Картинки: www.canva.com