Погода може бути небезпечною для життя людини, інфраструктури міст та усього живого.
 
До небезпечних погодних явищ відносять:
 
Снігопад (снігова буря) — рясне (надмірне) випадання снігу за короткий проміжок часу.
 
shutterstock_120512374.jpg
 
Град — опади у вигляді замерзлого льоду різного розміру (від горошини до курячого яйця).
 
shutterstock_1011093799.jpg
 
Туман — скупчення найдрібніших крапель води або кристалів льоду в нижніх шарах атмосфери, яке робить повітря непрозорим.
 
Shutterstock_1616368753_fog_migla.jpg
 
Злива — дуже інтенсивні та рясні дощі, що несуть надмірну кількість опадів за короткий проміжок часу. 
 
Shutterstock_681346432_rain_lietus.jpg
 
Ожеледиця — тонкий шар криги на дорогах, деревах тощо, який утворюється після відлиги або дощу.
 
shutterstock_610895702.jpg
 
  Ураган — сильний поривчастий вітер, що має велику руйнівну силу.
 
мійклас (19).jpg
 
Смерч — атмосферний вихор, який виникає в грозовій хмарі і потім поширюється згори донизу у вигляді стовпа або хобота, захоплюючи пісок, воду і т. ін..
 
мійклас (15).jpg
 
Пилова буря — атмосферне явище за якого вітром із земної поверхні переноситься курява та інші частинки, призводить до погіршення видимості. 
 
мійклас (16).jpg
 
Цунамі — великі хвилі, які виникають на поверхні океану під час підводних землетрусів і викликають руйнівні спустошення на низьких берегах.
 
мійклас (20).jpg
 
Більшість із цих явищ притаманні і для України. Найчастіше — це грози, зливи, сильні дощі. Особливо сильними вони бувають у гірських районах Картап та Кримських гір.
 
Гроза — це природнє погодне явище, що супроводжується рясним дощем, сильним вітром, громовицею та блискавками.
 
Shutterstock_2171026619_negaiss (1).jpg
 
Смерч — це природнє погодне явище, що має вигляд стрімкого вихора, який руйнує все на своєму шляху.  Він формується у грозовій хмарі, а потім опускається до землі, де захоплює все на своєму шляху (пісок, воду, предмети тощо). 
 
мійклас (21).jpg 
 
Ураган (буревій) — це природнє явище (часто виникає із грозами), вітер великої сили та швидкості, що може руйнувати усе на своєму шляху. 
 
Shutterstock_1043412001_vējš.jpg
 
Смог — це "туман" із вкрапленнями диму, пилу, твердих та газоподібних частинок, що негативно впливають на дихання живих організмів та можуть спричиняти хвороби. Смог виникачає через природні фактори (лісові пожежі, пилові бурі тощо) або через нераціональну діяльність людини (фабрики, вихлопні гази автомобілів, опалення вугіллям тощо).
 
смог.jpg
Джерела:
1. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го кл. заг. серед. освіти/ Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. - Київ: Видавничий дім "Генеза", 2022. - 256 с. : іл..
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го класу закл. заг. серед. освіти/ Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подоляк, В. І. Кравець, І. В. Крацець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П. Козловська. - Тернопіль : Астон, 2022. - 272 с..
3. Картинки: www.canva.com.
4. Автор: Derivative work Kliimavöötmed.svg: Urmas. - Цей файл є похідною роботою від: Alisov's classification of climate ru.jpg, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20483389