Джерело — потік води, що утворюється внаслідок виходу підземних вод на поверхню, або під водою (підводне джерело).
ключ, родник.png
Водосховище — це штучне озеро, створене людиною, щоб регулювати потік води для потреб людини (часто за допомогою греблі і для роботи ГЕС).
Гребля — це створена людиною споруда, що перегороджує русло річки та іншого водотоку і підніває рівень води перед себе (людина може штучно регулювати рівень води перед і після греблі).
 
Taiwan_JungHua_Dam (1).jpg
Гребля водосховища Джонґгуа, Тайвань
 
Канал (водний канал) — це створений людиною (штучний) водний шлях. що забезпечує потік води між двома точками (водними утвореннями).
 
Канали створюють з метою транспортного сполучення, побудови інфраструктури, зрошення території. 
Побудова каналу відбувається механічним шляхом — копанням нових водойм, або зміною русла уже існуючих.
 
канал.png
Болото — це ділянка земної поверхні (водні потоки нерухомі — застояні), яка містить надмір води та вкрита вологолюбивими рослинами. 
 болото.png
 
Підземні води — це водні потоки (утворення), що розташовані у верхніх шарах літосфери та заповнюють усі порожнини та пустоти у них. 
 
Водоспад — це природнє водне утворення, коли вода із річки чи струмка падає з висоти вниз.
 
Найвищий водоспад у світі Анхель (Венесуела, материк Південна Америка) — висота 979 м.

Один із найкрасивіших — водоспад Ігуасу, що знаходиться у Південній Америці (територія Бразилії та Аргентини). Це комплекс об'єднаних водоспадів, середня висота яких становить 60-80 метрів, а загальна ширина — 2700 метрів.
 
800px-Iguazu_Falls_with_Rainbow.jpg
Водоспади Ігуасу
Джерела:
1. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го кл. заг. серед. освіти/ Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. - Київ: Видавничий дім "Генеза", 2022. - 256 с. : іл..
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го класу закл. заг. серед. освіти/ Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подоляк, В. І. Кравець, І. В. Крацець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П. Козловська. - Тернопіль : Астон, 2022. - 272 с..
3. Картинки: www.canva.com.
4. Автор: vegafish,vegafish in zh-wikipedia - Nikon Coolpix E3500, this photo is taken by vegafish (self-work), CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2061151  https://goroh.pp.ua/%D0%A2%D0%BB%D1%83%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0