На електростанціях виробляються великі об'єми електроенергії, які транспортують високовольтними лініями до трансформаторів.
високовольтні.jpg
 
Трансформатори — це прилади, що призначені для перетворення струму: збільшення чи зменшення його напруги.
 
транс.jpg
 
Шлях електроенергії:
 
1. Електростанція (АЕС, ГЕС чи інша).
2. Трансформатор, що підвищує напругу (підвищувальний).
3. Високовольтні лінії. Через високовольтні лінії електроенергія транспортується до підстанцій.
4. Підстанції, де напруга електричного струму зменшується та розподіляється.
5. Високовольтні лінії.
6. Трансформатор, що знижує напругу (знижувальний).
7. Житлові будинки, підприємства тощо.
 
Техніка працює на електриці. Деякі пристрої можна використовувати завдяки їх живленню від акумуляторів, батарейок та генераторів, які також є джерелами струму.
У батарейках чи акумуляторах хімічна енергія (що утворюється в результаті хімічних реакцій) перетворюється на електричну.
Важливо! Викидати використані батареї чи акумулятори не можна у смітник — потрібно утилізувати їх у спеціальні контейнери. 
Повербанк — портативний зарядний пристрій, що також перетворює хімічну енергію в електричну. Коли повербанк розряджається, його можна зарядити від електромережі — так хімічні речовини відновляться і знову зможуть брати участь в хімічних реакціях. А енергію хімічних реакцій — перетворювати в електричну. 
 
повербанк.jpg
Джерела:
1. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець., Г. Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти/ Д. Д. Біда. — Київ: Видавничий дім "Освіта", 2023. - 256 с. : іл..
3. Картинки: www.canva.com