Вода є універсальним розчинником завдяки своїм властивостям.
Властивості води 
- У природі під впливом зовнішніх факторів (сонце, атмосферні явища тощо) вода може нагріватися чи охолоджуватися до певної температури. Температура води впливає на розчинність деяких речовин у ній. Наприклад, сіль, цукор, крохмаль краще розчиняють у теплій чи гарячій воді, ніж у холодній (але швидкість та повнота розчинення цих речовин, порівнюючи одна з одною різна).
 
- Вода може перебувати у трьох агрегатних станах: твердому (лід), рідкому (вода в річках, озерах), газоподібному (пара).
 
- Вода одна з небатьох речовин, що розширюється під час охолодження, а не навпаки.
Щільність льоду менша за щільність води, тому він плаває на поверхні води взимку.
- Густина води1 г/см³.
 
- Температура кипіння води 100 С°. Температура замерзання — 0 С°.
 
- Чиста вода не має смаку, але може його набувати, якщо у ній розчинити інші речовини. Наприклад, якщо у воді буде хлорид натрію (кухонна сіль) — вода буде солоною, якщо цукор — солодкою
 
- Вода є полярною речовиною, тому добре розчиняє більшість полярних речовин. А ще у воді добре розчиняється велика кількість органічних речовин.
 
- Чиста вода не має запаху.
 
Зверни увагу!
Якщо ж вода має запах, то це може свідчити про її непридатність для споживання.
- Для води характерна така властивість як поверхневий натяг між молекулами води, що розмішуються на її поверхні виникають міцніші зв'язки, ніж під поверхнею. Так утворюється поверхневий натяг — унікальний бар'єр між водою та повітрям.
 
Ртуть єдиний рідкий металмає найбільший поверхневий натяг серед рідин.
Вода на другому місці.
 
ртуть.png
Краплини ртуті максимально скручуються в кульки (прагнуть скоротити свою площу) навіть найдрібніші завдяки поверхневому натягу.
 
квнпап.jpg
Крапля води тримається разом завдяки поверхевому натягу