Тварини розмножуються як статевим шляхом, так і нестатевим.
Нестатеве розмноження відбувається без участі статевих клітин і за участі організму однієї особини, а не двох, як при статевому.
Нестатеві способи розмноження тварин
- поділом, що характериний для одноклітинних організмів (амеба звичайна — клітинний поділ, євглена зелена — поздовжній поділ, інфузорія туфелька — поперечний поділ);
- франментацією (морська зірка);
- брунькуванням (гідра звичайна).
В результаті поділу утворюються дві дочірні клітини ідентичні до материнської (клони).
Розрізняють ще особливий вид поділу: множинний поділ, що характерний для паразитичних одноклітинних організмів. Множинний поділ відбувається, коли материнська особина (клітина) ділиться на велику кількість дочірних організмів (малярійний плазмодій, форамініфери).
Фрагментація відбувається, коли материнський організм ділиться на декілька частин і з кожної частини утворюється нова особина (морські зірки, губки, гідри, планарії). "Утворення" організму з його частини (фрагменту) можливе завдяки явищу регенерації.
Регенерація — це здатність організму відновлювати свою цілісність із фрагмента (черви, морські зірки).
Брунькування — це утворення нового організму з материнської бруньки, яка відділяється в окремий організм (гідра звичайна).
Не завжди нові особини відокремлюються від материнської, часом вони залишаються прикріпленими, хоч і є повноцінними організмами — так виникають колонії (морські губки, коралові поліпи).