Теорія:

Понад сто років назад, астрономи вважали, що Чумацький шлях це весь Всесвіт.
Чумацький шлях є лише однією з мільярдів галактик у Всесвіті.
Сріблясто-біла смуга на небі, яка нагадувала розлите молоко або розсипану сіль. Цю світлу смугу назвали Молочним шляхом.
 
rob-musson-hQD6vVNU55M-unsplash.jpg
 
Природа цього явища стала прояснюватись лише в \(1610\) р., коли Галілео Галілей побачив у телескоп скупчення зір, що зливались у суцільну світлу смугу.
Українці, які їздили колись давно у Крим по сіль, цю вистелену зорями небесну дорогу, що була для них орієнтиром, назвали Чумацький шлях. У перекладі з грецької мови слово «галактика» означає «молочний», тому нашу Галактику називають ще Молочний Шлях. Стародавні китайці називали її «Небесною рікою», стародавні греки та римляни — «Небесною дорогою».
У наш час, завдячуючи невпинній роботі вчених, ми знаємо, що Сонячна система міститься всередині велетенського зоряного утворення. Його називають — Галактика.
 
guillermo-ferla-M_EgSITHrKA-unsplash.jpg
Галактикою називають велетенські зоряні системи, утворенні скупченням зірок.
Наша Галактика утворена скупченням більш як 200 мільярдів зірок. До неї входить і наша зоря Сонце, а отже, і Сонячна система.
Наша зоряна система належить до галактик спірального типу.
Це означає, що окрім майже 400 млрд зір, до її складу входить багато газу й пилу. Загалом розподіл речовини в Галактиці нерівномірний, але зорі й газопилові хмари зібрані переважно в її диску. У нашій зоряній системі також виділяють зоряні скупчення (розсіяні й кулясті) та зоряні асоціації, а також різного типу туманності. Велику роль в загальному «балансі» Галактики відіграє темна (невидима) матерія, природа якої досі залишається невідомою.
comic-4388763_640.png
Цікаво знати!
  • У видимому Всесвіті більше зірок ніж піщинок на всі пляжах Землі.
  • У нашій Галактиці понад 100 млрд зірок.
  • Найяскравіша зірка — Сіріус у сузір'ї Великого Пса.
  • За давніх часів люди вважали, що зірки — це срібні гвоздики, заколочені в небесне склепіння.
Джерела:
https://sites.google.com/site/kosmosd12345/nasa-galaktika---molocnij-slah
https://osvita.ua/vnz/reports/astronom/22677/