Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. І. Франко. «Фарбований Лис» Дізнайтеся в цьому відео: про особливості літературної казки; про те, як розрізнити народну та літературну казку; про зв’язок літературної казки І. Франка «Фарбований Лис» з індійською народною казкою «Фарбований шакал»;
2. Іван Франко. «Фарбований Лис» Дізнайтеся в цьому відео: про те, як визначати тему й основну думку літературної казки; про те, як охарактеризовувати персонажів твору; про те, чи бувають тільки позитивні або тільки негативні персонажі у творі.
3. Леся Українка. «Лелія» Дізнайтеся в цьому відео: про Лесю Українку; про зміст казки «Лелія»; про портрет; про епітети в казці.
4. Валерій Шевчук. «Чотири сестри» Дізнайтеся в цьому відео: про ознаки казки-притчі; про зміст твору В. Шевчука «Чотири сестри»; про алегоричний зміст твору.
5. Василь Королів-Старий. «Мавка Вербинка» Дізнайтеся в цьому відео: про образи фантастичних істот у казках про дійових осіб та побудову казки; про зміст літературної казки «Мавка Вербинка»; про тему, основну думку твору.
6. Василь Королів-Старий. «Мавка Вербинка». Елементи сюжету Дізнайтеся в цьому відео: про аналіз твору; про сюжетні елементи. про позасюжетні елементи.
7. Василь Симоненко. «Цар Плаксій та Лоскотон» Дізнайтеся в цьому відео: про віршовану мову (ритм, риму); про те, як добирати риму; про головних та другорядних персонажів.
8. Драма-казка Олександра Олеся «Микита Кожум’яка» Дізнайтеся в цьому відео: про особливості драматичного твору; про те, як аналізувати драматичний твір; про зміст казки-п’єси Олександра Олеся «Микита Кожум’яка».
9. Олександр Олесь. «Микита Кожум’яка» Дізнайтеся в цьому відео: про богатирів; про те, як охарактеризовувати персонажа драматичного твору.