Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Тарас Шевченко. «За сонцем хмаронька пливе...» - про особливості ліричного твору; - про те, як «розшифровувати» думки й почуття ліричного героя; - про те, як пов’язані опис природи та переживання ліричного героя; - про значення кольорів у поезії; - про те, як визначати провідний мотив та ідею пейзажної лірики;
2. Тарас Шевченко. «Садок вишневий коло хати...» - про те, як «розшифровувати» думки й почуття ліричного героя; - про художню деталь; - про значення образу саду в поезії; - про те, як визначати провідний мотив та ідею вірша.
3. Павло Тичина. «Не бував ти у наших краях!» - про те, як «розшифровувати» думки й почуття ліричного героя; - про те, як пов’язані опис природи та переживання ліричного героя; - про те, як визначати провідний мотив та ідею пейзажної лірики; - про те, як розпізнати художні засоби (епітети, порівняння, метафори) в тексті;
4. Павло Тичина. «Гаї шумлять…» - про особливості поетичного стилю Павла Тичини; - про те, як визначати провідний мотив та ідею пейзажної лірики; - про те, як розпізнати художні засоби (епітети, порівняння, метафори, персоніфікації) у тексті; - про те, що таке авторські неологізми.
5. Павло Тичина. «Хор лісових дзвіночків» - про те, як визначати провідний мотив та ідею пейзажної лірики; - про те, як розпізнати художні засоби (епітети, персоніфікації) в тексті; - про те, що таке рефрен; - про те, що таке алітерація.
6. Євген Гуцало. «Зірка» - про те, що таке пейзажна лірика; - про художні засоби поетичного твору, а саме: епітети, метафори, повтори; - про персоніфікований образ зірки; - про провідний мотив та ідею поезії «Зірка».
7. Євген Гуцало. «Журавлі високі пролітають…» - про провідний мотив та ідею поезії; - про художні засоби (епітети, персоніфікації) в тексті; - про образи-символи та їхнє значення; - про роль повторів у поетичному творі.
8. Максим Рильський. «Дощ» - про провідний мотив та ідею поезії; - про художні засоби та їхню роль у тексті; - про персоніфіковані образи; - про слова на позначення дощу; - про кислотний дощ.
9. Максим Рильський. «Осінь-маляр із палітрою пишною…» - про Максима Рильського; - про провідний мотив та ідею поезії; - про асонанс й алітерацію та їхню роль у тексті; - про персоніфікований образ.
10. Микола Вінграновський. «Бабунин дощ» - про провідний мотив та ідею поезії; - про художні засоби (епітети, порівняння, метафори) в тексті; - про персоніфікований образ дощу.
11. Микола Вінграновський. «Перша колискова» - про магічні замовляння; - про те, як «розшифровувати» думки й почуття ліричного героя; - про провідний мотив та ідею поезії; - про художні засоби (епітети, порівняння, метафори, персоніфікації) у тексті вірша; - про символічний образ України.
12. Микола Вінграновський. «Сама собою річка ця тече» - про те, що означає патріотизм; - про те, як «розшифровувати» думки й почуття ліричного героя; - про те, що відчуває ліричний герой; - про провідний мотив та ідею поезії; - про художні засоби (епітети, порівняння, метафори) в тексті; - про персоніфікований образ річки.
13. Анатолій Качан. «Море грає» - про зміст поезії «Море грає»; - про мариністичні твори; - про художні засоби в поезії «Море грає».
14. Олена Пчілка. «З ґринджолятами» - про цікаві факти із життєпису Олени Пчілки; - про зміст поезії «З ґринджолятами»; - про розрізнення родів літератури та видів лірики; - про катрен та способи римування в чотиривірші; - про художні засоби в поезії «З ґринджолятами» (епітети, порівняння, метафори);