Рік містить 12 місяців: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень.
 
Зима — це одна з чотирьох пір року між осінню і весною. Зимові місяці — грудень, січень, лютий.
 
 Ресурс 14_місяці.png  Ресурс 15_місяці.png  Ресурс 13_місяці.png
З настанням грудневих морозів зораний ґрунт замерзає й перетворюється на грудки. Звідси й назва місяця. У давнину в січні люди розчищали землю від кущів і дерев, готуючи ділянки під поля. Ця робота мала назву січа. Свою назву місяць отримав за люту погоду. У лютому дмуть сильні вітри, бувають хуртовини, морози.

Весна — це пора року між зимою і літом.
Весняні місяці — березень, квітень і травень.

 Ресурс 16_місяці.png  Ресурс 17_місяці.png  Ресурс 18_місяці.png
Березень отримав свою назву від берези, у якої розпочинається сокорух. У квітні цвітуть ранньоквітучі трав’янисті рослини, деякі дерева та кущі. У травні зеленіє трава, листям укриваються дерева та кущі. 
 
Літо — це пора року між весною та осінню.
Літні місяці — червень, липень, серпень.

 Ресурс 20_місяці.png  Ресурс 21_місяці.png  Ресурс 19_місяці.png
Уважають, що назву червню принесли червоні суниці, полуниці, вишні та черешні. У липні бджолярі на пасіках починають збирати липовий мед — липець. Серпень — пора жнив. У давнину пшеницю, жито жали серпом. Звідси і назва місяця.
 
Осінь — це одна з чотирьох пір року між літом і зимою.
Осінні місяці — вересень, жовтень і листопад.
 
 Ресурс 23_місяці.png  Ресурс 24_місяці.png  Ресурс 22_місяці.png
У лісі цвіте верес, від назви якого й походить назва місяця вересень. Жовтень розфарбував листя більшості дерев і кущів у жовтий колір. У листопаді опало листя з дерев і кущів, відмерли трави. Ідуть затяжні дощі.
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 2-го класу закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська, Л. Пономарьова, О. Антонов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2019. — 128 с. : іл
Я досліджую світ : підруч. для 2-го класу закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська, Л. Пономарьова, О. Антонов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2019. — 128 с. : іл.