Повітря має велике значення!
 
earth-23594_1280.png
 

Тобі вже відомо, що людям та більшості інших організмів для дихання потрібне повітря. Яку ж роботу виконує вітер?

 

Рух повітрявітер — розносить по всій поверхні Землі тепло і вологу, переносить маленькі піщинки, руйнує великі скелі й ґрунт, а також змінює поверхню нашої планети.

 

Вітер переносить на великі відстані хмари, що утворилися внаслідок випаровування води з океанів та морів. Вода повертається на суходіл у вигляді опадів, які живлять річки, що течуть у моря й океани. Отже, завдяки вітру тепло і волога розносяться по всій поверхні Землі. Без вітру суходіл перетворився б на пустелю.

 

Вітер впливає на життя рослин і тварин. Він розносить пилок квітучих рослин, щоб після запилення утворилися плоди й насіння. А потім їх поширює. Він допомагає тваринам, птахам та комахам орієнтуватися.

 

Завдяки вітру комахи, птахи та деякі звірі «навчилися» літати. Люди також освоїли повітряний простір, винайшовши повітряні кулі, літаки, планери, дельтоплани, гелікоптери, гвинтокрили й інші літальні апарати.

 

У повітрі поширюються звуки: гудіння бджіл, спів солов’я, мамина пісня...

 

Людина здавна використовує вітер. Він допомагає вітрякам молоти зерно; у водному просторі надуває вітрила човнів. У наш час у багатьох місцях діють вітрові електростанції (ВЕС) для перетворення енергії вітру на електроенергію. Вони не забруднюють довкілля, до того ж, запаси енергії вітру, як і води — невичерпні. Доцільно створювати не тільки великі станції, а й поодинокі вітрові установки для «домашнього» використання в присадибних господарствах і на фермах.

 

wind-turbine-1578336_1280.png
 
Енергія вітру належить до найвигідніших способів виробництва електричного струму.
Джерела:

Я досліджую світ : підручник для 3 кл. закладів загальн. серед. освіти : у 2-х ч. Ч. 1. / Н. О. Будна, Т. В. Гладюк, С. Г. Заброцька, Н. Б. Шост, Л. В. Лисобей. — Тернопіль : Нав чальна книга – Богдан, 2020. — 160 с. : іл.

Я досліджую світ. Підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 // І. В. Грущинська, З. М. Хитра. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2020. — 160 с. : іл.