Дощові черв'яки приносять велику користь!
 
biodiversity-g5fa9306d6_1280.png
 

Серед червів є рослиноїдні та хижі тварини. До групи червів належать п’явка, яка живе у водоймах, і відомий тобі дощовий черв’як.

 

У дощових черв'яків (або земляних) тонке витягнуте тіло, кругле в поперечнику. Воно складається з тонких кілець, тому їх називають кільчастими черв'яками. Різні види черв'яків мають довжину від 4 міліметрів до 3 метрів. Живуть черв'яки колоніями. У ґрунтах України їх налічується 97 видів. Дихає дощовий черв'як всією поверхнею тіла. Живляться дощові черв'яки рештками рослин (листками, стеблами).

 

Дощові черви ведуть нічний спосіб життя, вдень вони виходять на поверхню лише тоді, коли пройшов сильний дощ (звідки й назва «дощові черви»), тому що у ґрунті не вистачає кисню. У зимову пору вони впадають в сплячку, закопуючись глибоко у ґрунт.

 

Дощові черв'яки   приносять для природи велику користь.  Вони відіграють значну роль в утворенні ґрунту:

  • риють ходи, крізь які в ґрунт швидко потрапляє вода й повітря;
  • розпушують і удобрюють ґрунт (черви постійно вносять у ґрунт рештки рослин, із яких утворюється перегній — найкраще добриво);
  • дощові черв'яки роблять у ґрунті тунелі й ходи, які запобігають утворенню кірки на його поверхні, виводять зайву воду. 

У такий спосіб вони покращують умови для росту рослин, зокрема культурних. Вчений Дарвін порівнював дощових черв'яків із турботливими садівниками.

Джерела:

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал, серед, освіти (у 2-х частинах) : Ч. 2 І 0. Л. Іщенко, 0. М. Ващенко, Л. В. Романенко, К. А. Романенко, Л. 3. Козак, 0. М. Кліщ. - Київ : Літера ЛТД, 2020. - 112 с.