Теорія:

Птахи — це хребетні тварини!
 
red-robin-gabf8f32f9_1920.png
 

Птахи — це група тварин, добре пристосованих до польоту. Більшість із них літає, крім страусоподібних і пінгвінів.

Птахи живуть у сухих пустелях і у вічних снігах, високо в горах і на рівнинах. Вони є в лісах і садах, на полях і луках, на болотах і водоймах. В Україні налічується понад 400 видів птахів. Зовні птахи відрізняються формою тіла, забарвленням, розмірами.

 

Будова тіла птахів:

 

111.png

 1. Голова
 2. Дзьоб
 3. Шия
 4. Тулуб
 5. Задні кінцівки
 6. Крила
 7. Хвіст

Птахам властиві такі істотні ознаки: передні кінцівки перетворилися на крила; тіло вкрите пір’ям. Пір’я добре захищає птахів від холоду. Передні кінцівки перетворилися на крила, що дозволяє їм літати. Птахи мають такі пристосування для польоту:

 • пір’яний покрив,
 • крила,
 • легкий скелет,
 • розвинені м’язи, завдяки яким здійснюються змахи крилами. 

Задні кінцівки слугують птахам для пересування по землі, гілками дерев і кущів чи плавання у воді. На голові є міцний дзьоб, який допомагає захоплювати та подрібнювати їжу. Дихають птахи легенями.

 

Живляться птахи різноманітною їжею. Рослиноїдні птахи поїдають плоди та насіння (щиглики, шишкарі, чижі). Хижі — їдять комах та їхніх личинок, риб, жаб, мишей (ластівки, сови, чайки, чаплі). Багато птахів є всеїдними (граки, горобці, сороки). У птахів добре розвинутий зір, який допомагає їм у пошуках їжі.

Джерела:

Я досліджую світ : підруч. для 3-го класу закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська, Л. Пономарьова, О. Антонов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 144 с. : іл.