Риби — це тварини, які живуть у водоймах!
 
aquarium-g6e5618076_1280.jpg
 

Більшість риб живе в морях та океанах. Це — морські риби: акула, камбала, оселедець, скумбрія, скат. В озерах, річках, ставках живуть прісноводні риби: короп, окунь, карась, сом, судак, щука.

 

Тіло риби має таку будову:

  1. Голова.
  2. Тулуб.
  3. Плавці.
  4. Хвіст.

 10.png

 

На голові в риб є очі, рот і зяброва кришка, яка прикриває зябра. До тулуба кріпляться плавці. Закінчується тулуб хвостовим плавцем. Зверху луска риб укрита слизом, який сприяє легкому переміщенню риби у воді. Плавають риби за допомогою хвостового плавця, якому допомагають інші плавці. Дихають риби за допомогою зябер киснем, розчиненим у воді. Зовні риби відрізняються розмірами, формою тіла, забарвленням. Проте якими різними не були б риби, усі вони мають такі істотні ознаки:

  • тіло складається з голови, тулуба та хвоста;
  • органами руху є плавці;
  • тіло вкрите слизькою лускою.

Живляться риби різноманітною їжею. Краснопірка, товстолобик, білий амур — рослиноїдні. Хижі риби (акула, окунь, щука) живляться рибами, комахами та їхніми личинками, червами, жабами. Усеїдними є короп, сазан, плітка.

 

Навесні в риб настає період розмноження — нерест. Риби відкладають на дно водойм або на підводні рослини ікру — яйця, з яких розвиваються личинки. З личинок розвивається мальок, який росте та перетворюється на дорослу рибу.

 

Яйця (ікра) → Личинка → Мальок → Доросла риба.

Джерела:

Я досліджую світ : підруч. для 3-го класу закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська, Л. Пономарьова, О. Антонов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 144 с. : іл.