Скажи «ні» при небезпечній пропозиції!
Чому під час спілкування важливо вміти слухати одне одного?
Завжди уважно слухай і не перебивай співрозмовника. Якщо ти з чимось не погоджуєшся, не викрикуй, не вживай грубих слів. Поважай право кожного мати свою думку. Але коли тебе підбурюють учинити щось протиправне або таке, що зашкодить твоєму здоров’ю, поводься впевнено, рішуче відмовляйся від небезпечних пропозицій.
Щоб не потрапити в халепу, навчися відстоювати свою думку:
- не приставай на сумнівні пропозиції, а поясни, чим вони небезпечні;
- знайди причини, щоб відмовитися;
- твердо скажи: «Ні! Я не буду!»; «Я не хочу!»;
- запропонуй натомість зробити щось корисне;
- звернися по допомогу до однодумців.
Інтернет дає можливість не лише спілкуватися з друзями, але й знайомитися з різними людьми. Однак пам’ятай про обережність та безпеку. У жодному разі не погоджуйся на зустріч із незнайомою людиною, не розголошуй інформацію про себе та рідних. На пропозиції, які можуть наражати на небезпеку, потрібно відповідати рішучим «Ні!».
Зверни увагу!
Запам'ятай! Ти маєш право сказати «ні», не пояснюючи причини відмови. Крім слів, ще можна жестом, мімікою показати відмову від чогось. Способом заперечення є рух голови.
Джерела:
Я досліджую світ : підручник для 3 кл. закладів загальн. серед. освіти : у 2-х ч. Ч. 1. / Н. О. Будна, Т. В. Гладюк, С. Г. Заброцька, Н. Б. Шост, Л. В. Лисобей. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 160 с. : іл.
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 1 / Н. М. Бібік, Г. П. Бондарчук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 136с. : іл.