Що таке характер?
 
7Ресурс 2h280.png
 
Кожній людині властивий свій характер, своя вдача.
 
Зробити висновок про характер людини можна з її вчинків і прагнень.
Характер — це поєднання властивостей особистості, які виявляються у її поведінці, вчинках, у ставленні до світу та людей.
Характер виявляється в поведінці та ставленні:
  1. до себе (самооцінка: завищена, занижена або правильна);
  2. до інших людей (вияви самолюбства або дружелюбності, байдужості або чуйності, невихованості або ввічливості, брехливості або правдивості);
  3. до праці (вияви працьовитості або ледарства, ініціативності або пасивності, відповідальності або безвідповідальності).
  4. до речей (акуратність − неохайність, бережливість не бережливість, щедрість − скупість).
Дуже важливо навчитися розпізнавати характери. Це дає змогу передбачити, як та або інша людина поводитиметься за певних умов. Але найважливіше — це пізнати себе, плекати позитивні й долати негативні риси характеру.
 
Зовнішність людина отримує від народження, її характер формується в суспільстві. Із раннього віку батьки, рідні, вихователі прагнуть прищепити дитині позитивні риси характеру. Наприклад, малюка привчають самостійно прокидатися, вмиватися, застеляти постіль, мити посуд. Звичка все робити самому згодом переросте у таку рису характеру, як самостійність.
 
Дізнатися з першого погляду, який характер у людини, важко. Для цього треба з нею побувати в різних ситуаціях та оцінити її вчинки. Пізнати внутрішній світ іншої людини, зробити висновок про її характер можна лише в спілкуванні.
Джерела:
Я досліджую світ. Підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 // І. В. Грущинська, З. М. Хитра. — Київ : УОВЦ «Оріон»,  2020. — 160 с. : іл.
Я досліджую світ : підручник для 3 кл. закладів загальн. серед. освіти : у 2-х ч. Ч. 1. / Н. О. Будна, Т. В. Гладюк, С. Г. Заброцька, Н. Б. Шост, Л. В. Лисобей. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 160 с. : іл.