Горизонт — це межа між небом та землею!
 
highway-306195_1280.png
 

Якщо стати на рівній поверхні в полі, степу або на палубі корабля в морі, можна побачити чітку лінію між небом і землею. Це — лінія горизонту.

 

Є чотири сторони світу — північ, південь, захід, схід. Північ і південь спрямовані до полюсів Землі, а схід і захід показують напрямок сходу і заходу Сонця. Крім основних, є проміжні сторони світу: північний схід, південний схід, південний захід, північний захід.

 

сторони.png

 

Сонце завжди сходить на СХОДІ.

 

Спостерігаючи за сонцем, можна визначити сторони горизонту. Сонце сходить на сході і заходить на заході. Якщо опівдні стати спиною до сонця, ваша тінь вкаже на північ.

Компас — прилад, який можна використовувати, щоб визначити напрям руху.

compass-2384365_1280.png

 

Найточніше можна зорієнтуватися за допомогою компаса. Для цього:

  • покладіть компас на горизонтальну поверхню;
  • дочекайтеся, коли його стрілка перестане рухатися;
  • поверніть корпус компаса так, щоб стрілка вказувала на північ.

Сьогодні люди орієнтуються за допомогою модуля GPS (Джі Пі Ес), який вбудований у багатьох смартфонах. Модуль GPS отримує дані від чотирьох супутників. Кораблі, літаки й автомобілі обладнано GPS-навігаторами. За допомогою модуля GPS і навігаційного додатка ви можете переглядати маршрути на своєму смартфоні й орієнтуватися майже в будь-якому місці на Землі.

Джерела:

Я досліджую світ : підручник для 3 кл. закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах). Ч. 2 / Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, І. В. Гарбузюк, О. Л. Хомич, Н. В. Андрук, К. С. Василенко. — Київ : Видавництво «Алатон», 2020. — 152 с.

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал, серед, освіти (у 2-х частинах) : Ч. 2 І 0. Л. Іщенко, 0. М. Ващенко, Л. В. Романенко, К. А. Романенко, Л. 3. Козак, 0. М. Кліщ. - Київ : Літера ЛТД, 2020. - 112 с.