Для кожної людини Батьківщина — найдорожче й найрідніше місце на планеті. Це земля, на якій вона народилася й живе, живуть її батьки, рідні, жили предки.

Такою для нас є Україна, яка, виборовши незалежність, нині має свої державні й національні символи.

Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів. Його затверджено Верховною Радою України 28 січня 1992 року.
 
Ресурс 5.png

Історики свідчать, що сині й жовті кольори ще в давнину використовували на гербах і прапорах князі Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, згодом — козаки Війська Запорозького.
 
Сьогодні Державний Прапор України повсякчас майорить над державними будівлями; ним дорожать воїни, захищаючи українську землю й народ; його гордо підіймають спортсмени — переможці змагань.

Герб — це символічний знак, який зображують на прапорах, монетах, печатках і документах.
 
Малий Державний Герб України Верховна Рада затвердила 19 лютого 1992 року. Ним став золотий тризуб на синьому щиті.
 
Ресурс 10.png
 
У Київській Русі тризуб був знаком князівської влади. Його зображали на печатках, якими скріплювали договори між державами, на срібних монетах князя Володимира Великого.
 
Понад століття тому поет П. Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», а композитор М.  Вербицький поклав його на музику. Ця пісня стала національним гімном. У ньому українці омріювали волю, надію на відродження України. У 1991 році ці мрії втілилися в життя.
 
Screenshot_6.png
 
Державний Гімн України було затверджено Верховною Радою України 6 березня 2003 року. Ним став національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:
 
Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
 
Гімн України (виконує ансамбль ім. Верьовки)
 
 
У законах України зазначено, що:
  • урочисті заходи розпочинають і закінчують виконанням Державного Гімну України;
  • наруга над державними символами України тягне за собою відповідальність
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.