Низовини і височини розрізняють за висотою відносно рівня води в морях.

Низовинами називають рівнинні ділянки суходолу, підняті над рівнем моря до \(200\) м, а височинами — від \(200\) до \(500\) м. Низовини в межах України займають більшу площу. На півночі України розташована Поліська низовина. Її поверхня заболочена, здебільшого з невисокими підвищеннями — горбами.

На північному сході Поліську продовжує Придніпровська низовина. Її територія горбиста, з безліччю ярів і балок. Через це поверхня здається хвилястою.
 
1467467317.jpg

Південь України займає Причорноморська низовина. Вона має відносно рівну поверхню, яку перетинають долини великих річок. З південного заходу до Українських Карпат прилягає Закарпатська низовина. Це українська частина великої Середньодунайської низовини.

На території України знаходяться височини: Волинська, Подільська, Придніпровська, Донецька і Приазовська. Це також рівнини. Але на них підвищення сягають іноді близько \(500\) м. Часто трапляються яри і балки.
 
paugurs 2.jpg
Найвища точка рівнинної частини України — гора Берда на Хотинській височині. Її висота — \(515\) м.
 
121201452.jpg
Будова пагорба та гори
гора_пагорб.png
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 2 / Н. М. Бібік, Г. П. Бондарчук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2021. — 136 с. : іл.