Австралія — найменший за розмірами й кількістю населення материк. Його назва в перекладі з латинської мови означає «південний».
Австралія — материк, розташований у Східній та Південній півкулях нашої планети. Береги Австралії омивають води Тихого та Індійського океанів.
Більшу частину території Австралії займають великі рівнини, вкриті пустелями.
Уздовж узбережжя Тихого океану простягається Великий Вододільний хребет. Найвища його вершина — гора Косцюшко. Її висота \(2228\) м.
Майже вся територія Австралії розташована в жаркому тепловому поясі Землі. Упродовж року на більшості території Австралії температура повітря становить +24…+28°C. Зими, як такої, немає. Лише на півдні відбувається зміна пір року. Літо сухе й спекотне (+25°C), а зима доволі тепла (+12°C).
Опадів на території Австралії дуже мало. Дощі випадають переважно на узбережжі Тихого океану. У центрі материка опадів може не бути кілька років поспіль.
Територією Австралії протікає мало річок. Невеликі річки в посушливий період пересихають.
Найдовша річка Австралії — Муррей. Вона є судноплавною.
В Австралії є багато озер, проте більшість із них солоні.
Найбільше озеро — це мілке солоне озеро Ейр. Воно розташоване в пустелі, тому під час посухи його площа значно зменшується.
Австралія багата на такі корисні копалини, як руди металів, кам’яне вугілля, золото, алмази, нафта, природний газ.
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.